Roland Garros: Przysiężny rozstawiony w eliminacjach, Hiszpan pierwszym rywalem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Michał Przysiężny jako jedyny Polak wystąpi w eliminacjach do wielkoszlemowego Roland Garros. Aby wywalczyć miejsce w głównej drabince singla paryskiej imprezy, głogowianin musi wygrać trzy spotkania.

W tym artykule dowiesz się o:

W kwalifikacjach Michał Przysiężny został rozstawiony z 22. numerem i na początek zmierzy się z Arnau Bruguesem. Hiszpan był już rywalem Polaka podczas Challengera rozgrywanego przed rokiem w rumuńskim Braszowie, a zwycięzcą tego starcia został wówczas po trzech setach głogowianin.

Jeśli nasz reprezentant pokona Bruguesa, to w II rundzie eliminacji zmierzy się albo z Austriakiem Martinem Fischerem, albo z Chorwatem Nikolą Mekticiem. W decydującej fazie rywalem Polaka może być rozstawiony z numerem 15. Amerykanin Rhyne Williams.

Droga Michała Przysiężnego do głównej drabinki singla Roland Garros 2013:

I rundaII rundaIII runda
Arnau Brugués (Hiszpania, ATP 186, bilans: 1-0)Martin Fischer (Austria, ATP 267, bilans: 1-0)Rhyne Williams (USA, ATP 121, bilans: 0-1)
Nikola Mektić (Chorwacja, ATP 214, bilans: 3-0)Boy Westerhof (Holandia, ATP 230, bilans: 0-0)
Mathias Bourgue (Francja, ATP 581, bilans: 0-0)
Brydan Klein (Wielka Brytania, ATP 274, bilans: 1-0)

Przysiężny po raz trzeci w karierze wystąpi na słynnej paryskiej mączce. W 2007 roku polski tenisista odpadł już w I rundzie eliminacji, w której nie sprostał reprezentantowi Niemiec, Simonowi Stadlerowi. Trzy lata później głogowianin z racji rankingu znalazł się w głównej drabince singla, lecz sklasyfikowany wówczas na 14. miejscu w świecie Rosjanin Michaił Jużny oddał mu w pierwszym meczu zaledwie pięć gemów.

Wyniki Michała Przysiężnego w wielkoszlemowym Roland Garros:

RokFazaPrzeciwnikWynik
2007I runda eliminacjiSimon Stadler (Niemcy)4:6, 4:6
2010I rundaMichaił Jużny (Rosja)1:6, 0:6, 4:6

Nasz reprezentant swoje pierwsze spotkanie w eliminacjach rozegra już we wtorek, jako czwarty od godz. 10:00 na korcie numer 8. W tym samym dniu odbędzie się również losowanie drabinki kwalifikacji singla kobiet, a jedyną Polką w stawce będzie Paula Kania. Panie przystąpią do rywalizacji w środę.

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Źródło artykułu: