Roland Garros: Bednarek i Janowicz zatrzymani w ćwierćfinale

Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz musieli uznać wyższość Pablo Cuevasa i Horacio Zeballosa w ćwierćfinale gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Dominika Pawlik

Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz po raz drugi w tym sezonie zdecydowali się na wspólny występ. Pokonując już w I rundzie rozstawionych z numerem 4. Mahesha Bhupathi i Rohana Bopannę, otworzyli sobie drogę do dobrego wyniku. Do ćwierćfinału doszli, tracąc po drodze seta. We wtorkowym meczu ich rywalami byli Pablo Cuevas oraz Horacio Zeballos, którzy w trzech setach okazali się lepsi od reprezentantów Polski, wygrywając 7:6(3), 4:6, 6:1.

Polacy niezbyt dobrze rozpoczęli spotkanie, rywale wykorzystali drugiego break pointa przy serwisie Bednarka. Udało się naszym reprezentantom odrobić straty i doprowadzić do tie breaka, w którym Cuevas i Zeballos od stanu 3-3 zdobyli cztery kolejne punkty.

W drugiej partii oba duety wygrywały dość pewnie swoje podania. W szóstym gemie przy serwisie Janowicza, Polacy obronili dwa break pointy, a kilkanaście minut później przełamali podanie Cuevasa, co pozwoliło im na wygranie seta i przedłużenie szans na awans. W decydującej rundzie Urugwajczyk i Argentyńczyk nie pozostawili złudzeń Bednarkowi i Janowiczowi, oddając im zaledwie gema.

W całym meczu Polacy zaserwowali trzy asy i popełnili aż siedem podwójnych błędów serwisowych. Wypracowali sobie cztery okazje na przełamanie, z czego wykorzystali dwie. Cuevas i Zeballos po trafionym pierwszym podaniu przegrali tylko dziewięć piłek. W spotkaniu wywalczyli 94 punkty, a polski duet o 13 mniej.

Zwycięzcy meczu oprócz awansu do półfinału zainkasują po 720 punktów do rankingu, przegrani muszą się zadowolić dorobkiem o połowę mniejszym. Polakom w poniedziałkowym notowaniu światowej klasyfikacji pozwoli ten rezultat awansować na najwyższe miejsca w karierze (Top 60). Dla Bednarka to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze, wcześniej grał w finale ATP World Tour 250 w Belgradzie, natomiast Janowicz za swój finał w tegorocznym turnieju w Indian Wells zainkasował 600 punktów.

W środę o półfinał zagrają Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, a ich rywalami będą rozstawieni z numerem 7. Bruno Soares i Alexander Peya. Para brazylijsko-austriacka w ćwierćfinale poradziła sobie z Ivanem Dodigiem i Marcelo Melo 6:4, 6:4.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,640 mln euro
wtorek, 4 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Pablo Cuevas (Urugwaj) / Horacio Zeballos (Argentyna) - Tomasz Bednarek (Polska) / Jerzy Janowicz (Polska) 7:6(3), 4:6, 6:1

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!