Kolejne zwycięstwo Domachowskiej

Marta Domachowska jest już o krok od awansu do turnieju głównego w Vina del Mar. Polka, po rozgromieniu w pierwszej rundzie eliminacji Ingrid Vargas Calvo, w drugiej nie dała szans Marii Fernandzie Alves. Domachowska zwyciężyła 6:3, 6:2 i w decydującym o awansie meczu zmierzy się z Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez.

Beata Tarnowska

Druga rakieta kraju znajduje się ostatnio w wybornej dyspozycji. Eliminacje w Vina del Mar zaczęła od mocnego uderzenia, gromiąc swą pierwszą rywalkę 6:1, 6:0. W kolejnym meczu także nie pozostawiła przeciwniczce złudzeń, kto jest lepszy.

Domachowska w meczu z Marią Fernandez Alves tylko w pierwszym secie miała małe problemy. Do stanu 3:3 rywalizacja na korcie była w miarę wyrównana, od tego momentu Marta zaczęła przeważać. Kolejne trzy gemy i cały set padły łupem Polki. W drugiej partii dominacja Domachowskiej nie podlegała już żadnej dyskusji. Szybkie 6:2 i po niecałej godzinie nasza zawodniczka mogła cieszyć się z awansu do III rundy eliminacji.

W całym spotkaniu Marta Domachowska czterokrotnie przełamywała serwis rywalki, tylko raz tracąc własne podanie. Popisała się 9 asami (5 w pierwszym secie), myląc się 5 razy w tym elemencie gry.