Wimbledon: Kubot łatwo pokonał Andriejewa, Polak czeka w II rundzie na Nadala

Łukasz Kubot pokonał 6:1, 7:5, 6:2 Igora Andriejewa i awansował do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Kolejnym rywalem Polaka będzie zwycięzca meczu Rafael Nadal - Steve Darcis.

Dwa lata temu Łukasz Kubot (ATP 130) mógł zostać w Londynie pierwszym od czasu Wojciech Fibak polskim ćwierćfinalistą wielkoszlemowego turnieju w singlu mężczyzn. Urodzony w Bolesławcu 31-latek prowadził z Feliciano Lopezem 2-0 w setach, ale przegrał, nie wykorzystując dwóch meczboli w III partii. Występujący po raz czwarty w głównej drabince Wimbledonu Kubot podwyższył na 4-0 bilans spotkań z Igorem Andriejewem (ATP 416), byłym 18. tenisistą rankingu ATP, i w II rundzie zagra z Belgiem Stevem Darcisem, który w poniedziałek sensacyjnie wyeliminował Rafaela Nadala. W I secie Kubot przełamał Andriejewa w drugim i czwartym gemie. Sam nie oddał serwisu ani razu, a w siódmym gemie wykorzystał drugiego setbola po zaledwie 19 minutach gry. W secie tym urodzony w Bolesławcu tenisista przy swoim pierwszym podaniu stracił tylko jeden punkt oraz miał 100 proc. skuteczność przy break pointach (dwa z dwóch)

W II partii Polak ponownie dwa razy przełamał rywala i wyszedł na 4:1. Gdy Andriejew odrobił całość strat i wyszedł na 5:4 mogło się zrobić nerwowo, ale Kubot w trzech kolejnych gemach oddał tylko cztery punkty. W secie tym Łukasz zdobył 11 z 16 punktów przy siatce oraz wykorzystał trzy z czterech break pointów.

W III secie, tak jak w dwóch poprzednich, Kubot dwa razy odebrał rywalowi podanie. Tym razem nie dopuścił do powtórki z II odsłony i pewnie awansował do II rundy. W partii tej Polak zgarnął 11 z 14 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz obronił break pointa w czwartym gemie. Urodzony w Bolesławcu 31-latek mógł mieć serwis przy stanie 4:1, ale w piątym gemie nie wykorzystał trzech okazji na przełamanie. W dwóch ostatnich gemach meczu stracił za to tylko jeden punkt.
Wimbledon: Szokująca klęska Nadala, Hiszpan nie zagra z Kubotem!  W trwającym jedną godzinę i 40 minut spotkaniu Kubot zaserwował 11 asów oraz popełnił sześć podwójnych błędów, z czego cztery w II secie. Polak dysponował bardzo dobrym pierwszym podaniem (zdobył przy nim 34 z 43 punktów) oraz imponował skutecznością przy siatce (37 wypadów i 28 zdobytych punktów). Urodzony w Bolesławcu tenisista zapisał na swoje konto 43 kończące uderzenia i popełnił zaledwie 18 niewymuszonych błędów. Andriejewowi naliczono 20 piłek wygranych bezpośrednio i 21 błędów własnych. Kubot zdobył w sumie o 33 punkty więcej (93-60).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)