Wimbledon: Kubot i Matkowski przegrali mecz o ćwierćfinał gry podwójnej

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski nie wywalczyli awansu do ćwierćfinału gry podwójnej. W meczu 1/8 finału Polacy przegrali z parą hindusko-czeską Leander Paes / Radek Stepanek w trzech setach.

Kilka godzin po wspaniałym triumfie nad Adrianem Mannarino, który dał Łukaszowi Kubotowi awans do ćwierćfinału Wimbledonu, lubinianin pojawił się na świętej trawie, aby znów walczyć o promocję do najlepszej ósemki turnieju, tym razem w grze podwójnej. Niestety, 31-letni tenisista z Lubina i jego partner, Marcin Matkowski, musieli przełknąć gorycz porażki. Rozstawieni z numerem 15. Polacy przegrali z duetem oznaczonym "czwórką", Leander Paes / Radek Stepanek 4:6, 2:6, 4:6.

W poniedziałkowy wieczór nie doszło do powtórki z sobotniego meczu II rundy, który Kubot i Matkowski wygrali z parą Marinko Matosević / Florian Mayer, odrabiając stratę 0-2 w setach. Utytułowani rywale Polaków, mistrzowie Australian Open 2012 i finaliści US Open, w pierwszym i drugim secie łącznie aż czterokrotnie przełamali serwis biało-czerwonych. W trzeciej odsłonie Polacy podjęli walkę, mieli szansę na przełamanie, lecz doświadczeni rywale przetrzymali moment zagrożenia, a w siódmym gemie uzyskali breaka, który rozstrzygnął losy meczu.

Polski debel zapisał na swoim koncie cztery asy serwisowe i tyle samo podwójnych błędów. Pięć razy stracił własne podanie, a wykorzystał tylko jedną z trzech szans na przełamanie. Zanotował również osiem piłek wygrywających i siedem niewymuszonych błędów.

Paes i Štěpánek posłali sześć asów, popełnili tylko jeden podwójny błąd serwisowy. Zapisali na swoje konto aż 19 winnerów, przy zaledwie trzech pomyłkach własnych oraz zdobyli łącznie o 26 punktów więcej niż Polacy.

Przeciwnikami czesko-hinduskiego debla w walce o półfinał będą Julien Benneteau i Nenad Zimonjić. Rozstawiony z "11" duet francusko-serbski wygrał z parą Aisam-ul-Haq Qureshi / Jean-Julien Rojer w pięciu setach (6:3 w decydującej partii).

Matkowski miał w siódmym dniu imprezy rozegrać również mecz II rundy gry mieszanej, jednak organizatorzy starcie szczecinianina i Kvety Peschke z parą Andy Ram / Abigail Spears przełożyli na wtorek.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu mężczyzn 1,35 mln funtów sobota, 29 czerwca

III runda gry podwójnej:

Leander Paes (Indie, 4) / Radek Štěpánek (Czechy, 4) - Łukasz Kubot (Polska, 15) / Marcin Matkowski (Polska, 15) 6:4, 6:2, 6:4

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!