ATP Hamburg: Wielkie kłopoty Kubota w I rundzie kwalifikacji

Łukasz Kubot w kwalifikacjach turnieju ATP w Hamburgu został rozstawiony z numerem pierwszym. W I rundzie fazy eliminacyjnej Polak miał niespodziewanie problemy z młodym Niemcem Kevinem Krawietzem.

Marcin Motyka

W momencie zamykania listy zgłoszeń do turnieju w Hamburgu Łukasz Kubot zajmował 107. miejsce w rankingu ATP. Tak niska pozycja uniemożliwiła mu bezpośredni start w głównej drabince German Tennis Championships i doświadczony lubinianin musi przebijać się przez eliminacje. W I rundzie walki o awans do turnieju głównego, Kubot miał spore problemy z młodym Niemcem Kevinem Krawietzem. Do zwycięstwa 7:5, 5:7, 6:4 potrzebował aż dwóch godzin i 49 minut.

W całym meczu Polak zaserwował cztery asy (rywal sześć), pięciokrotnie został przełamany, sam wykorzystał sześć z 13 break pointowych szans i zdobył łącznie tylko jeden punkt więcej od swojego rywala (113 przy 112 Krawietza).

Przeciwnikiem Kubota w meczu o awans będzie oznaczony numerem siódmym Joao Souza. Brazylijczyk do triumfu nad Jurijem Szczukinem potrzebował zaledwie 36 minut, bo Kazach skreczował po przegraniu pierwszego seta 3:6.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)