ATP Hamburg: Bednarek i Janowicz odpadli w deblu, Haase rywalem łodzianina w singlu

Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz przegrali w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP w Hamburgu. Polscy tenisiści w mistrzowskim tie breaku nie wykorzystali dwóch piłek meczowych.

Rafał Smoliński

68 minut trwała przygoda Tomasza Bednarka i Jerzego Janowicza w grze podwójnej międzynarodowych mistrzostw Niemiec. Nasi reprezentanci, podobnie jak Lukas Dlouhy i Martin Klizan, zapisali na swoje konto 58 punktów, ale w mistrzowskim tie breaku górą była czesko-słowacka para, która ostatecznie zwyciężyła 6:3, 3:6, 12-10.

Losy I oraz II seta rozstrzygnęły się różnicą jednego przełamania. W mistrzowskim tie breaku gra była niezwykle wyrównana, a jako pierwsi meczbola wypracowali biało-czerwoni. Przy stanie 10-9, i własnym podaniu, Polacy stanęli jeszcze przed drugą szansą na zakończenie pojedynku, lecz Dlouhý i Kližan wygrali trzy kolejne punkty, kwalifikując się tym samym do ćwierćfinału.

Mimo wtorkowej porażki w turnieju debla, Janowicz nie żegna się jeszcze z niemiecką mączką, bowiem w środę przystąpi do rywalizacji w singlu. Nasz najlepszy aktualnie tenisista został rozstawiony z numerem czwartym, a w I rundzie otrzymał wolny los. Pierwszym przeciwnikiem 22-letniego łodzianina będzie Holender Robin Haase, który po niezwykle dramatycznym boju pokonał we wtorek 7:6(3), 4:6, 7:5 argentyńskiego kwalifikanta Diego Schwartzmana, broniąc w III secie dwóch meczboli.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,1 mln euro
wtorek, 16 lipca

I runda gry podwójnej:

Lukáš Dlouhý (Czechy) / Martin Kližan (Słowacja) - Tomasz Bednarek (Polska) / Jerzy Janowicz (Polska) 6:3, 3:6, 12-10

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!