ATP Kitzbühel: Wpadka Kohlschreibera, Garcia-Lopez z Verdasco o ćwierćfinał

Drugi dzień turnieju ATP w Kitzbühel przyniósł wielką sensację w postaci porażki Philippa Kohlschreibera z Leonardo Mayerem. Awans do II rundy wywalczyli m.in. Robin Haase i Guiilermo Garcia-Lopez.

Marcin Motyka

Philipp Kohlschreiber nie powtórzy ubiegłorocznego osiągnięcia w turnieju ATP w Kitzbühel. Niemiec, który w zeszłym sezonie w Tyrolu grał w finale, przegrał już w II rundzie z Leonardo Mayerem 4:6, 6:7(4).

W trwającym godzinę i 47 minut pojedynku Argentyńczyk posłał na drugą stronę kortu jednego asa, wykorzystał dwie szanse break pointowe, samemu tylko jeden raz oddając podanie (po podwójnym błędzie serwisowym w ósmym gemie drugiego seta) oraz łącznie zdobył osiem punktów więcej od turniejowej "jedynki". Mayer, dla którego to drugi ćwierćfinał w sezonie, w walce o najlepszą "czwórkę" bet-at-home Cup Kitzbühel zmierzy się z Marcelem Granollersem. Hiszpan promocję do kolejnej fazy uzyskał bez najmniejszych kłopotów, bowiem jego rywal Horacio Zeballos, skreczował po 26 minutach gry, przy prowadzeniu Granollersa 6:0, 2:0.

Wspaniałą serię zwycięstw w Kitzbühel kontynuuje Robin Haase. Holenderski mistrz tej imprezy z dwóch poprzednich lat, w historii swoich startów w Tyrolu nie poniósł jeszcze ani jednej porażki, a pokonując we wtorek Guillaume'a Rufina odniósł dziesiąte kolejne zwycięstwo. W II rundzie Haase, finalista ubiegłotygodniowych zmagań w Gstaad, zagra z Danielem Brandsem. Niemiec, który w Szwajcarii odniósł życiowy sukces, pokonując Rogera Federera, w trzech setach odprawił rozstawionego z "piątką" Carlosa Berlocqa.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W najdłuższym wtorkowym meczu, Guillermo Garcia-Lopez wygrał z Thomazem Belluccim 6:7(1), 6:3, 7:6(4) w 2h51'. Przeciwnikiem Hiszpana w ćwierćfinale będzie jego rodak, Fernando Verdasco, oznaczony numerem trzecim.

Nie udał się debiut w cyklu ATP World Tour Dennisowi Novakowi. 20-letni Austriak przegrał ze swoim rodakiem, Andreasem Haiderem-Maurerem 4:6, 4:6. Mistrz tegorocznego Challengera w Poznaniu w 1/8 finału stanie naprzeciw rozstawionego z numerem drugim Argentyńczyka Juana Monaco. W II rundzie zagrają także Victor Hanescu i Jan Hajek, którzy w swoich inauguracyjnych pojedynkach stracili zaledwie trzy gemy. Rumun wyeliminował Aljaza Bedene, natomiast Czech - Aldina Setkicia.

bet-at-home Cup Kitzbuhel, Kitzbühel (Austria)
ATP World Tour 250, korty ziemne, pula nagród 410,2 tys. euro
wtorek, 30 lipca

II runda gry pojedynczej:

Marcel Granollers (Hiszpania, 8) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:0, 2:0 i krecz
Leonardo Mayer (Argentyna) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 1) 6:4, 7:6(4)

I runda gry pojedynczej:

Daniel Brands (Niemcy) - Carlos Berlocq (Argentyna, 5) 7:6(4), 2:6, 6:2
Robin Haase (Holandia) - Guillaume Rufin (Francja) 6:4, 7:6(4)
Guillermo García López (Hiszpania) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:7(1), 6:3, 7:6(4)
Victor Hănescu (Rumunia) - Aljaž Bedene (Słowenia) 6:2, 6:1
Jan Hájek (Czechy, Q) - Aldin Šetkić (Bośnia i Hercegowina, LL) 6:2, 6:1
Andreas Haider-Maurer (Austria, WC) - Dennis Novak (Austria, Q) 6:4, 6:4

ATP Waszyngton: Jubileuszowe zwycięstwo Fyrstenberga i Matkowskiego