ATP Montreal: Porażka Tipsarevicia, Nishikori stracił seta z pogromcą Kubota

Janko Tipsarević jako pierwszy rozstawiony zawodnik pożegnał się z turniejem ATP World Tour Masters 1000 rozgrywanym w Montrealu. Problemy z awansem do II rundy miał z kolei Kei Nishikori.

Rafał Smoliński

Oznaczony numerem 16. Janko Tipsarević w latach 2011-2012 dochodził w Kanadzie do półfinału. Obecny sezon Serb rozpoczął od triumfu w Madrasie, ale później było już tylko gorzej. Porażki we wcześniejszych fazach turniejów doprowadziły do jego wypadnięcia z Top 10. W poniedziałek pochodzący z Belgradu tenisista może znaleźć się nawet poza najlepszą dwudziestką, bowiem w Montrealu przegrał już w I rundzie 4:6, 3:6 z Denisem Istominem.

Poniedziałkowe spotkanie Serba z występującego pod flagą Uzbekistanu Rosjaninem trwało zaledwie 80 minut. Tipsarević nie wykorzystał żadnej z czterech wypracowanych szans na przełamanie serwisu rywala. W premierowej odsłonie Istomin zdobył breaka w 10. gemie, a w drugiej partii w czwartym gemie.

Problemy z awansem do II rundy miał rozstawiony z numerem dziewiątym Kei Nishikori. Japończyk przegrał I seta, lecz ostatecznie pokonał 4:6, 6:4, 6:2 Petera Polanskiego, który w finale eliminacji zwyciężył Łukasza Kubota. - Najbliższe dwa turnieje Masters 1000 są dla nas wszystkich bardzo ważne, szczególnie dla mnie. Lubię korty twarde, nie zdobyłem w zeszłym roku zbyt dużo punktów, więc mam nadzieję, że teraz spiszę się tutaj dobrze - wyznał reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni. Rywalem Nishikoriego w pojedynku o 1/8 finału będzie we wtorek Włoch Andreas Seppi.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Swojego pierwszego przeciwnika poznał w poniedziałek także Rafael Nadal. Utytułowany Hiszpan w II rundzie zagra z Kanadyjczykiem Jessem Levine'm. Tenisista gospodarzy pokonał 6:4, 7:6(4) Belga Xaviera Malisse'a. Awans do kolejnej fazy wywalczył w poniedziałek również Francuz Benoit Paire, który w dwóch setach rozprawił się z Niemcem Philippem Kohlschreiberem.