WTA New Haven: Trudne początki obrończyni tytułu, słaba postawa Kerber

Swoje pierwsze mecze w New Haven rozegrały turniejowa "dwójka" i "trójka". Andżelika Kerber przegrała z Jeleną Wiesniną, zaś Petra Kvitová po trzech setach wygrała z Anniką Beck.

Trzeci dzień turnieju New Haven Open at Yale rozpoczął się od spotkania Andżeliki Kerber z Jeleną Wiesniną. Niemka przystąpiła do tych zawodów w poszukiwaniu dobrej dyspozycji oraz punktów, które przybliżyłyby ją do drugiego występu w Turnieju Mistrzyń. Rosjanka zaś notuje najlepsze wyniki w karierze.

Pierwsza partia od razu toczyła się po myśli Wiesniny, najpierw wygrała szybko swój serwis, a następnie przełamała Kerber. Niemka w trwającym 30 minut secie nie potrafiła postawić oporu swojej rywalce i gładko uległa 2:6. W drugim secie jednak poderwała się do walki. W trzecim gemie udało jej się przełamać serwis rywalki, co zapoczątkowało serię czterech breaków z rzędu. Lacoste'owski gem padł łupem Rosjanki i dzięki niemu mogła ona świętować awans do ćwierćfinału. Turniejowa "dwójka" ma spory kryzys formy, w meczu 1/8 finału dała się przełamać aż sześciokrotnie.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Kolejną rywalką Wiesniny będzie Klara Zakopalova. Czeszka potrzebowała 86 minut, żeby pokonać Monicę Puig. Będzie to dopiero drugie spotkanie tych tenisistek, wcześniej, w 2010 roku w Linzu, wygrała Zakopalová 7:5, 7:5. Jednak patrząc na formę obu zawodniczek w tym roku, to w roli faworytki należy stawiać pogromczynię Kerber.

W wyniku wycofania się z turnieju Urszuli Radwańskiej, opóźniony o jeden dzień został mecz mistrzyni Wimbledonu 2011. Petra Kvitova zagrała z Anniką Beck. Była to ciężka batalia dla obrończyni tytułu. W pierwszej partii, która padła łupem Niemki, Czeszka wygrała zaledwie 12 z 26 piłek po swoim serwisie. Dopiero w kolejnych odsłonach poprawiła swoje podanie i zaczęła przejmować kontrolę nad meczem. Kvitová miała szansę wygrać nawet 6:1 w decydującej partii, ale do walki zerwała się Beck. W dziewiątym gemie przez popełnienie dziesiątego podwójnego błędu dała rozstawionej z numerem trzecim rywalce piłkę meczową i spotkanie zakończyło się po godzinie i 55 minutach. Obie zawodniczki miały problemy z własnym podaniem, Beck popełniła 10 podwójnych przy jednym asie, zaś Czeszka sześć przy czterech asach.

New Haven Open at Yale, New Haven (USA) WTA Premier, kort twardy, pula nagród 690 tys. dol. wtorek, 20 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Jelena Wiesnina (Rosja) - Andżelika Kerber (Niemcy, 2) 6:2, 6:4 Klára Zakopalová (Czechy) - Mónica Puig (Portoryko, Q) 6:4, 6:1