WTA New Haven: Lisicka pokonana przez Pawluczenkową, deblowa porażka Hingis

Finalistka Wimbledonu Sabina Lisicka odpadła w II rundzie turnieju WTA w New Haven. Niemka przegrała z Anastazją Pawluczenkową 5:7, 3:6.

Sabina Lisicka (WTA 18) na przełomie czerwca i lipca podczas Wimbledonu osiągnęła swój pierwszy wielkoszlemowy finał. Podczas amerykańskiego lata Niemka w dwóch turniejach wygrała w sumie jeden mecz - w Cincinnati przegrała z Jeleną Janković, a w New Haven pokonała Kristinę Mladenović. Anastazja Pawluczenkowa (WTA 34) osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od maja, gdy wygrała turniej w Oeiras. Rosjanka wyrównała swój najlepszy rezultat w imprezie sprzed dwóch lat, gdy w walce o półfinał uległa Na Li.

Lisicka w I secie Lisicka roztrwoniła prowadzenie 3:0 (w trzecim gemie wróciła z 0-40), a W II partii dała się przełamać w pierwszym i dziewiątym gemie. W trwającym 91 minut spotkaniu finalistka Wimbledonu zaserwowała siedem asów oraz obroniła 10 z 14 break pointów, ale sama stworzyła sobie tylko jedną okazję na przełamanie podania Rosjanki.

Po dwóch dniach rywalizacji w turnieju pozostały już tylko cztery z ośmiu rozstawionych zawodniczek. Są to Sara Errani (nr 1), triumfatorka imprezy sprzed roku Petra Kvitova (nr 3) i jej mistrzyni z lat 2008-2011 Karolina Woźniacka (nr 4) oraz Sloane Stephens (nr 6). Wszystkie te tenisistki swoje mecze II rundy rozegrają w środę.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Z turniejem debla pożegnały się Martina Hingis i Daniela Hantuchova. Szwajcarka i Słowaczka przegrały z Carą Black i Vanią King 3:6, 1:6. Dla Hingis był to czwarty turniej po powrocie - w Carlsbadzie, Toronto i Cincinnati, gdzie jej partnerką również była Hantuchová, udało się jej wygrać po jednym meczu.