US Open: Dzień 12. w pigułce

W półfinałach singla pań niespodzianek nie było. Serena Williams i Wiktoria Azarenka wygrały swoje pojedynki i znów zagrają ze sobą o triumf w US Open. O tytuł powalczy również Kamil Majchrzak.

Rafał Smoliński

* Zanim panie przystąpiły do walki o finał, wyłonieni zostali triumfatorzy gry mieszanej międzynarodowych mistrzostw Stanów Zjednoczonych 2013. Tytuł powędrował w ręce Andrei Hlavackovej i Maksa Mirnego, którzy pokonali 7:6(5), 6:3 Amerykankę Abigail Spears i Meksykanina Santiago Gonzaleza. Czesko-białoruska para w całym turnieju straciła tylko jednego seta. W ćwierćfinale wyeliminowała Kvetę Peschke i Marcina Matkowskiego, a w półfinale, po obronie meczbola, Kristinę Mladenović i Daniela Nestora.

* Wiktoria Azarenka po raz drugi z rzędu zagra w finale wielkoszlemowego US Open. W piątek wiceliderka rankingu odniosła dwusetowe zwycięstwo nad Flavią Pennettą. Białorusinka pokonała doświadczoną Włoszkę 6:4, 6:2 i stanie przed szansą na trzeci w karierze triumf w grze pojedynczej turnieju Wielkiego Szlema. Wcześniej, w latach 2012-2013, pochodząca z Mińska zawodniczka sięgała po mistrzowskie trofea w Australian Open.

* Finałową rywalką Wiktorii Azarenki będzie w niedzielę Serena Williams, która w piątek nie marnowała czasu na korcie. Liderka rankingu zdemolowała w pierwszym secie Chinkę Na Li, a w drugiej odsłonie oddała swojej rywalce trzy gemy, dzięki czemu po raz siódmy w karierze zagra w meczu o tytuł międzynarodowych mistrzostw Stanów Zjednoczonych. Reprezentantka USA i Białorusinka spotkały się ze sobą w nowojorskim finale także w ubiegłym sezonie.

* Po zakończeniu spotkania singlowego, Serena, wspólnie ze swoją siostrą Venus, przystąpiła jeszcze do walki o finał gry podwójnej. Utytułowane Amerykanki nie sprostały jednak Czeszkom Andrei Hlavackovej i Lucie Hradeckiej, które w sobotnim pojedynku o tytuł zagrają z australijską parą Ashleigh Barty i Casey Dellacqua.

* Polskich fanów najbardziej ucieszyła wiadomość o awansie do finału debla juniorskiej edycji US Open Kamila Majchrzaka. Nasz 17-letni reprezentant i jego amerykański partner, Martin Redlicki, pokonali w dwóch setach swoich niemieckich rywali i w sobotnim meczu o tytuł zagrają z francusko-portugalskim duetem Quentin Halys i Frederico Ferreira Silva.

* I na koniec, programy dnia i wyniki wszystkich spotkań - turniej kobiet oraz turniej mężczyzn.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!