WTA Seul: Radwańska zagra z Cabezą, klęska Zakopalovej, awans Kirilenko

Estrella Cabeza pokonała Mandy Minellę 7:5, 6:4 i będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie turnieju WTA w Seulu. Mecz otwarcia wygrała Maria Kirilenko.

Maria Kirilenko (WTA 19) w 2008 roku wygrała turniej w Seulu po zwycięstwie nad Samanthą Stosur. Rok wcześniej Rosjanka również zawędrowała tutaj do finału, przegrała wówczas z Venus Williams. Tym razem zawodniczka z Moskwy występ w stolicy Korei Południowej rozpoczęła od pokonania reprezentantki Tajwanu Chin-Wei Chan (WTA 334) 6:3, 6:3. W trwającym jedną godzinę i 40 minut spotkaniu Kirilenko obroniła osiem z 10 break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę.

O ćwierćfinał rozstawiona z numerem drugim Rosjanka spotka się z najstarszą aktywną tenisistką, Kimiko Date-Krumm (WTA 63). 42-letnia Japonka pokonała Heather Watson 3:6, 6:3, 6:4 po blisko 2,5 godzinnej batalii. Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni odparła 12 z 17 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 12 okazji na przełamanie Brytyjki. Date-Krumm w 2009 roku święciła w Seulu triumf. Mając 38 lat, 11 miesięcy i 30 dni została drugą wtedy najstarszą zdobywczynią tytułu w głównym cyklu (Billie Jean King liczyła sobie 39 lat, 7 miesięcy i 23 dni, gdy w 1983 roku wygrała turniej w Birmingham). Rok później w Osace Japonka i Tamarine Tanasugarn były współautorkami najstarszego finału w historii (miały wspólnie 73 lata, górą była reprezentantka Tajlandii).

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Wpadkę zaliczyła rozstawiona z numerem czwartym Klara Zakopalova (WTA 33), która uległa grającej dzięki dzikiej karcie Su Jeong Jang (WTA 540) 3:6, 1:6. Czeszka trzy lata temu doszła w Seulu do finału, przegrywając jedynie z Alisą Klejbanową. Kolejną rywalką Koreanki będzie pogromczyni Katarzyny Piter z eliminacji, Tunezyjka Ons Jabeur (WTA 184), która zwyciężyła Nastassję Burnett (WTA 148) 7:5, 6:0.

Do II rundy awansowała Francesca Schiavone (WTA 56), która wygrała z Andreą Petković (WTA 51) 6:1, 2:6, 6:4. W decydującej partii Włoszka od 4:1 przegrała trzy gemy, ale jej łupem padły dwa następne i całe spotkanie po dwóch godzinach i siedmiu minutach walki. Pojedynek otwarcia wygrała Annika Beck (WTA 53), która pokonała Risę Ozaki (WTA 200) 3:6, 7:6(5), 6:4 po dwóch godzinach i 45 minutach walki. W II secie przy stanie 6:5 japońska kwalifikantka nie wykorzystała serwisu na mecz.

Estrella Cabeza (WTA 106) w II secie spotkania z Mandy Minellą (WTA 111) wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 96 minut gry Hiszpanka obroniła siedem z 11 break pointów, a sama sześć razy odebrała serwis reprezentantce Luksemburga. Radwańska zmierzy się z Cabezą po raz pierwszy, a mecz odbędzie się w czwartek.