ATP Sztokholm: Błyskawiczny koniec przygody Kowalczyka z turniejem gry podwójnej

Już na I rundzie Mateusz Kowalczyk i Igor Zelanay zakończyli swoją przygodę z halowym turniejem ATP w Sztokholmie. Polsko-słowacka para przegrała z Niemcami, Grego Kretschmerem i Alexandrem Satschko.

Marcin Motyka

Mateusz Kowalczyk po raz trzeci w tym sezonie wystąpił wspólnie z Igorem Zelenayem w głównej drabince turnieju deblowego rangi ATP World Tour i po raz trzeci zaznał smaku porażki. W I rundzie imprezy IF Stockholm Open, Polak i Słowak ulegli niemieckiej parze Grego Kretschmer / Alexander Satschko w dwóch setach.

Mecz od samego nie układał się po myśli polsko-słowackiego duetu. Już w drugim gemie Kowalczyk został przełamany, gdy przy break poincie cudownym lobem popisał się Kretschmer. Niemcy objęli prowadzenie 3:0, a w piątym gemie Polak i Słowak nie wykorzystali okazji na odrobienie strat, bowiem przy piłce na przełamanie Kowalczyk posłał return w aut.

Niemcy pewnie zmierzali ku zwycięstwu w pierwszym secie, ale potknęli się w najmniej spodziewanym momencie. W dziewiątym gemie, serwując po triumf w partii, Kretschmer popełnił cztery niewymuszone błędy i stracił serwis. Kowalczyk i Zelenay wrócili do gry, lecz nie na długo. W kolejnym gemie polski tenisista znów został przełamany i premierowa odsłona padła łupem naszych zachodnich sąsiadów.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Obie pary pewnie utrzymywały własne podania, a jedynego break pointa, w trzecim gemie, Kretschmer oddalił wygrywającym serwisem. O losach seta rozstrzygał tie break, w którym o wszystkim zadecydowały proste błędy pary polsko-słowackiej.

Niemcy objęli prowadzenie 4-2 z mini przełamaniem po podwójnym błędzie serwisowym Kolwaczyka, a mecz zakończył się po 73 minutach od jego rozpoczęcia, gdy przy piłce meczowej dla rywali, Zelenay popełnił kolejny podwójny błąd serwisowy.

W ćwierćfinale Kretschmer i Satschko zagrają z rozstawionymi z numerem trzecim Hiszpanami Davidem Marrero i Fernando Verdasco bądź z parą francusko-bułgarską Jeremy Chardy / Grigor Dimitrow.

IF Stockholm Open, Sztokholm (Szwecja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 530,1 tys. euro
poniedziałek, 14 października

I runda gry podwójnej:

Grego Kretschmer (Niemcy) / Alexander Satschko (Niemcy) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / Igor Zelenay (Słowacja) 6:4, 7:6(4)

ATP Moskwa: Rewanż Stachowskiego, Tipsarević zagra z sensacyjnym Rosjaninem