ATP Moskwa: Rewanż Stachowskiego, Tipsarević zagra z sensacyjnym Rosjaninem

Serhij Stachowski pokonał w meczu otwarcia turnieju ATP w Moskwie Joao Sousę w dwóch setach. Awans do II rundy uzyskał także 17-letni Karen Chaczanow, który niespodziewanie wygrał z Albertem Ramosem.

Niespełna miesiąc temu, w II rundzie turnieju w Sankt Petersburgu, João Sousa niespodziewanie pokonał Serhija Stachowskiego, lecz Ukrainiec przyczyny porażki tłumaczył wówczas chorobą i osłabieniem organizmu. W meczu otwarcia tegorocznej edycji imprezy ATP w Moskwie, los znów skojarzył się ze sobą tych tenisistów i tenisista z Kijowa wziął rewanż na Portugalczyku za niedawną porażkę, zwyciężając 6:4, 6:3.

Początkowo mecz układał się po dyktando Sousy, który błyskawicznie uzyskał breaka i wyszedł na prowadzenie 4:1. Jednak od tego momentu na placu gry rządził i dzielił już tylko Stachowski. Wimbledoński pogromca Rogera Federera zdobył pięć kolejnych gemów z kolei, wygrywając pierwszego seta 6:4.

W drugiej partii Stachowski nie zamierzał spuszczać z tonu i już w premierowym gemie po raz kolejny przełamał  rozstawionego z numerem siódmym Portugalczyka. Po serii przegranych siedmiu gemów z rzędu Sousa w końcu zaistniał na tablicy wyników, ale losów spotkania już nie zdołał odwrócić i po niespełna 80 minutach Stachowski mógł cieszyć z awansu do II rundy, w której spotka się z Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Doświadczony Francuz wygrał z o dziesięć lat młodszym, wielce utalentowanym, leworęcznym Czechem, Jiřím Veselým, najmłodszym tenisistą w czołowej "150" rankingu ATP, 6:3, 6:7(3), 6:3 w 2h16'.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Znów ze znakomitej strony pokazał się Karen Chaczanow. 17-letni Rosjanin przed miesiącem, w Sankt Petersburgu, będąc nieklasyfikowany w rankingu ATP i rozgrywając swój pierwszy turniej w karierze, sensacyjnie pokonał Victora Hanescu (63. rakietę świata) i dotarł do II rundy. W Moskwie nastoletni Rosjanin, tak jak w Sankt Petersburgu, otrzymał dziką kartę do głównej drabinki gry pojedynczej i również sprawił wielką sensację. Chaczanow wygrał 6:2, 3:6, 6:4 z Albertem Ramosem, 72. graczem globu, a w 1/8 finału po raz pierwszy w karierze stanie naprzeciw tenisisty klasyfikowanego w Top 30 - Janko Tipsarevicia.

Promocję do kolejnej rundy Pucharu Kremla wywalczył także Horacio Zeballos. Rozstawiony z numerem szóstym Argentyńczyk w trzech setach wyeliminował pierwszą rakietę Litwy, 23-letniego Ricardasa Berankisa.

Kremlin Cup by Bank of Moscow, Moskwa (Rosja) ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 746,7 tys. dolarów poniedziałek, 14 października

I runda gry pojedynczej:

Horacio Zeballos (Argentyna, 6) - Ričardas Berankis (Litwa) 1:6, 6:3, 6:4 Serhij Stachowski (Ukraina) - João Sousa (Portugalia, 7) 6:4, 6:3 Édouard Roger-Vasselin (Francja) - Jiří Veselý (Czechy) 6:3, 6:7(3), 6:3 Karen Chaczanow (Rosja, WC) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:2, 3:6, 6:4

Czy Karen Chaczanow wygra w II rundzie z Janko Tipsareviciem?