WTA Moskwa: Dołonc pożegnała Cibulkovą, Suarez i Wiesnina w II rundzie

Carla Suarez pokonała Wierę Duszewinę 6:4, 6:3 i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w hali w Moskwie. Odpadła Dominika Cibulkova.

Carla Suarez (WTA 17), która w tegorocznym US Open osiągnęła trzeci wielkoszlemowy ćwierćfinał (po Rolandzie Garrosie 2008 i Australian Open 2009), w Moskwie gra po raz pierwszy. Pięć lat temu próbowała swoich sił w eliminacjach, ale nie wygrała nawet jednego meczu. Wiera Duszewina (WTA 121) w 2010 roku doszła w stolicy Rosji do półfinału. W trwającym 79 minut spotkaniu Suarez obroniła trzy z pięciu break pointów, a sama cztery razy przełamała Rosjankę. W kolejnej rundzie Hiszpanka zagra z inną reprezentantką gospodarzy Alisą Klejbanową, z którą przegrała oba dotychczasowe spotkania (US Open 2008, Indian Wells 2010).

Odpadła Dominika Cibulkova (WTA 21), która przegrała z Wiesną Dołonc (WTA 92) 6:3, 5:7, 3:6. W trwającym dwie godziny i 18 minut spotkaniu było 11 przełamań (sześć do pięciu dla reprezentantki Serbii). Było to drugie spotkanie obu zawodniczek w sezonu - w lutym w Pucharze Federacji Słowaczka prowadziła 6:4, 5:3, ale oddała podanie na sucho i padła na kort zwijając się z bólu. Nie mogła kontynuować gry i musiała poddać pojedynek. Kremlin Cup to to piąty turniej od sierpnia, z którego Cibulkova odpadła w I rundzie. Dla lata temu zdobyła ona w Moskwie swój pierwszy tytuł. Kolejną rywalką Dołonc będzie Daniela Hantuchova (WTA 33), która w równo godzinę odprawiła Arantxę Parrę (WTA 216), tracąc tylko trzy gemy.

Jelena Wiesnina (WTA 25) wygrała 6:1, 6:2 z Jarosławą Szwiedową (WTA 77), korzystając z 13 podwójnych błędów rywalki. W kolejnej rundzie Rosjanka zmierzy się z Robertą Vinci (WTA 11), z która ma bilans spotkań 4-2. Magdalena Rybarikova (WTA 37) zwyciężyła 7:5, 6:2 Ksenię Pierwak (WTA 136). Słowaczka w I secie od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu, odpierając cztery piłki setowe w dziewiątym gemie. O ćwierćfinał zawodniczka z Bratysławy zmierzy się z Simoną Halep (WTA 18).

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Sofia Arvidsson (WTA 109), która wypadła z Top 100 rankingu po raz pierwszy od początku 2010 roku, podniosła się z kolan po przegraniu seta do zera i pokonała Galinę Woskobojewą (WTA 72) 0:6, 6:1, 6:3.