WTA Luksemburg: Woźniacka i Stephens awansowały dalej, Lisicka straciła seta

Sloane Stephens pokonała 6:3, 6:3 Timeę Bacsinszky i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Luksemburgu. Mecz otwarcia wygrała też Karolina Woźniacka.

Timea Bacsinszky (WTA 256) to mistrzyni turnieju w Luksemburgu z 2009 roku i 37. rakieta rankingu WTA z 2010 roku. Od tamtej pory jednak Szwajcarkę prześladują kontuzje i w Luksemburgu zaliczyła pierwsza start w głównym cyklu w sezonie. W trwającym 77 minut spotkaniu Sloane Stephens (WTA 12) pięć razy przełamała rywalkę, a sama oddała podanie dwa razy. O ćwierćfinał grająca w tej imprezie po raz pierwszy Amerykanka zmierzy się z Yvonne Meusburger (WTA 53), która wygrała 6:4, 6:2 z Irina Begu (WTA 127).

Karolina Woźniacka (WTA 9) zwyciężyła 6:3, 7:6(2) Mandy Minellę (WTA 114) po jednej godzinie i 42 minutach. Dunka odparła siedem z 10 break pointów, a sama cztery razy przełamała reprezentantkę gospodarzy. W II partii była liderka rankingu prowadziła już 4:0, ale reprezentantka Luksemburga podniosła poziom swojej gry i wyrównała na 4:4, jednak w tie breaku nie miała nic do powiedzenia. Kolejną rywalką finalistki turnieju z 2008 roku będzie Monica Niculescu (WTA 43), z którą wygrała wszystkie pięć dotychczasowych spotkań bez straty seta.

Sabina Lisicka (WTA 15) przegrywała z Donną Vekić (WTA 86) 2:6, 0:2, by pokonać 17-letnią Chorwatkę 2:6, 6:3, 6:0. Niemiecka finalistka turnieju w Luksemburgu z 2009 roku dała się przełamać cztery razy, ale sama odebrała rywalce podanie sześć razy.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Karolína Plíšková (WTA 66) wygrała 5:7, 7:5, 6:1 z Lourdes Dominguez (WTA 70). Czeszka w I secie od 5:2 przegrała pięć gemów z rzędu, zaś w II partii ponownie miała przewagę (z 4:1 zrobiło się 4:4), ale od stanu 5:5 zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i 27 minut spotkaniu Plíšková zaserwowała 14 asów oraz obroniła 10 z 13 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Stefanie Voegele (WTA 54), która wróciła z 1:6, 1:3 oraz obroniła piłkę meczową w 10. gemie III seta i pokonała Monę Barthel (WTA 35) 1:6, 6:4, 7:6(3).

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)