Challenger Helsinki: Szybka porażka Kubota na zakończenie sezonu

Łukasz Kubot przegrał w dwóch setach w I rundzie turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Helsinkach. Polski tenisista zakończył tym samym rywalizację na zawodowych kortach w obecnym sezonie.

Rafał Smoliński

Nie udał się Łukaszowi Kubotowi powrót po pięciu latach do fińskiej stolicy. We wtorek rozstawiony z numerem drugim Polak przegrał 5:7, 2:6 z Nielsem Deseinem, który w rankingu ATP zajmuje aktualnie 198. pozycję. Lubinianin zakończył tym samym przygodę z helsińskim turniejem i zwieńczył tegoroczne zmagania.

Spotkanie 31-letniego Kubota z młodszym od niego o pięć lat Belgiem trwało 79 minut, w ciągu których nasz reprezentant zanotował cztery asy i pięć podwójnych błędów. Polak w całym meczu pięciokrotnie nie utrzymał własnego serwisu, a sam dwa razy, w premierowej odsłonie, przełamał podanie Deseina.

We wtorek w Helsinkach zaprezentował się jeszcze Tomasz Bednarek, który wspólnie z Rameezem Junaidem tworzy najwyżej rozstawioną parę turnieju. Rywalami polsko-australijskiego duetu byli Jewgienij Donskoj i Andriej Kuzniecow.

Obchodzący swoje 32. urodziny Bednarek i partnerujący mu Junaid po 82 minutach gry zwyciężyli Rosjan 6:3, 7:6(9). W środę polsko-australijska para powalczy o półfinał, a ich przeciwnikami będą Mołdawianin Radu Albot i Ukrainiec Ilja Marczenko.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

IPP Open, Helsinki (Finlandia)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 42,5 tys. euro
wtorek, 12 listopada

I runda gry pojedynczej:

Niels Desein (Belgia) - Łukasz Kubot (Polska, 2) 7:5, 6:2

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 1) / Rameez Junaid (Australia, 1) - Jewgienij Donskoj (Rosja) / Andriej Kuzniecow (Rosja) 6:3, 7:6(9)