Cykl ITF: Punkty Ciasia i Szmyrgały

Tenisowa elita odpoczywa już po długim sezonie, ale biało-czerwoni wciąż nie rezygnują z walki o rankingowe punkty. Tym razem reprezentanci Polski próbowali swych sił w turniejach ITF w Egipcie i USA.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Większość polskich tenisistek zdecydowała się w tym tygodniu przyjechać do Zawady, gdzie rozgrywany jest ostatni w obecnym sezonie turniej rangi ITF. Karolina Śnita przed rokiem starała się o miejsce w głównej drabince singla zawodów rozgrywanych w podopolskiej miejscowości, jednak tym razem wybrała się do Egiptu.

17-letnia tenisistka potrzebowała jednego zwycięstwa, by znaleźć się w drabince singla turnieju w Szarm el-Szejk. Nasza reprezentantka nie zdołała jednak pokonać Rosjanki Anastazji Truniny i odpadła tym samym w finale eliminacji.

Śnita przystąpiła jeszcze do rywalizacji w grze podwójnej, w której partnerowała jej Vishesh Vishnu. Polsko-indyjska para otrzymała od organizatorów dziką kartę, lecz w pierwszym spotkaniu musiała uznać wyższość rozstawionej z numerem czwartym włosko-francuskiej pary Giulia Bruzzone i Pauline Payet.

W Szarm el-Szejk tradycyjnie rozgrywany był również turniej panów (na kortach ziemnych), do którego przystąpili Paweł Ciaś, Mateusz Iżycki i Mikołaj Szmyrgała. Tylko pierwszy z nich miał pewne miejsce w drabince singla. Iżycki szybko odpadł w kwalifikacjach, a Szmyrgała zdołał ostatecznie uzyskać promocję do głównych zawodów.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Zarówno Ciaś, jak i Szmyrgała awansowali do II rundy, dzięki czemu zdobyli po jednym punkcie do światowej klasyfikacji. W meczu o ćwierćfinał pierwszy z naszych tenisistów został rozgromiony przez Niemca Stevena Moneke. Drugi z biało-czerwonych natomiast nie wyszedł do pojedynku z Austriakiem Tristanem-Samuelem Weissbornem.

W grze podwójnej Iżycki i Szmyrgała przegrali w I rundzie po mistrzowskim tie breaku z najwyżej rozstawionym austriackim duetem Thomas Statzberger i Tristan-Samuel Weissborn. Z kolei Ciaś wspólnie z Kevinem Kaczynskim dotarł do ćwierćfinału, gdzie pokonali ich oznaczeni "dwójką" Niemcy Steven Moneke i Jean-Marc Werner.

Biało-czerwoni o rankingowe punkty starali się również w turnieju rozgrywanym w Bradenton na Florydzie. Mikołaj Borkowski przegrał jednak w III rundzie eliminacji, a fazę wcześniej odpadł także Adam Zaorski.

poniedziałek-czwartek, 11-14 listopada
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry podwójnej:

Giulia Bruzzone (Włochy, 4) / Pauline Payet (Francja, 4) - Karolina Śnita (Polska, WC) / Vishesh Vishnu (Indie, WC) 6:3, 6:1

MĘŻCZYŹNI

Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort ziemny

II runda gry pojedynczej:

Steven Moneke (Niemcy, 3) - Paweł Ciaś (Polska) 6:1, 6:0
Tristan-Samuel Weissborn (Austria, 6) - Mikołaj Szmyrgała (Polska, Q) walkower

I runda gry pojedynczej:

Paweł Ciaś (Polska) - Yassine Idmbarek (Maroko) 6:2, 6:2
Mikołaj Szmyrgała (Polska, Q) - Maksym Krawcow (Rosja, Q) 7:5, 6:0

ćwierćfinał gry podwójnej
:

Steven Moneke (Niemcy, 2) / Jean-Marc Werner (Niemcy, 2) - Paweł Ciaś (Polska) / Kevin Kaczynski (Niemcy) 6:2, 7:5

I runda gry podwójnej:

Paweł Ciaś (Polska) / Kevin Kaczynski (Niemcy) - Karim Kadry (Egipt) / Hassan Ndayishimiye (Burundi) 6:3, 6:3

Thomas Statzberger (Austria, 1) / Tristan-Samuel Weissborn (Austria, 1) - Mateusz Iżycki (Polska) / Mikołaj Szmyrgała (Polska) 6:3, 4:6, 10-5

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×