ATP Madras: 300. w karierze wygrana Wawrinki, katastrofa Paire'a

Stanislas Wawrinka nie miał żadnych problemów z awansem do półfinału turnieju ATP World Tour Tour 250 w Madrasie. Szwajcar szybko pokonał Aljaza Bedene i zanotował 300. zwycięstwo w głównym cyklu.

Rafał Smoliński

Rozstawiony z numerem pierwszym Stanislas Wawrinka potrzebował zaledwie 66 minut, aby wyeliminować reprezentanta Słowenii. Szwajcar pokonał Aljaza Bedene 6:2, 6:1, wykorzystując siedem z 11 wypracowanych break pointów, a samemu tracąc serwis zaledwie dwukrotnie. Było to dla niego 300. w karierze zwycięstwo w głównym cyklu.

- Jeszcze przed przyjazdem do Madrasu ktoś mi powiedział, że mogę złamać tę barierę właśnie w tym tygodniu. To coś szczególnego, po tak długim okresie spędzonym w Tourze, dlatego jestem bardzo szczęśliwy - powiedział po meczu Wawrinka. 28-letni lozańczyk został czwartym w historii Szwajcarem, który przekroczył liczbę 300 zwycięstw w karierze. Wcześniej dokonali tego Roger Federer, Marc Rosset, Jakob Hlasek.

Sobotnim rywalem Wawrinki, który w Madrasie triumfował w 2011 roku, będzie Vasek Pospisil. Rozstawiony z numerem piątym Kanadyjczyk pewnie ograł 6:3, 6:3 jedynego reprezentanta gospodarzy występującego w ćwierćfinale, Yukiego Bhambriego. Pojedynek trwał zaledwie 70 minut, a startujący z dziką kartą Hindus nie wypracował żadnego break pointa, a sam stracił serwis trzykrotnie.

Ze zmiennym szczęściem startowali w piątek Francuzi. Rozstawiony z numerem czwartym Benoit Paire prowadził już 5:1 w trzecim secie pojedynku z Marcelem Granollersem, ale wówczas nastąpiła prawdziwa katastrofa i reprezentant Trójkolorowych nie tylko nie wykorzystał meczbola przy stanie 5:3, ale sam aż trzykrotnie nie był w stanie skutecznie wyserwować sobie zwycięstwa. W tie breaku Hiszpan wykorzystał swoją szansę i to on wygrał ostatecznie 6:2, 3:6, 7:6(5).

Oznaczony "szóstką" Granollers o finał indyjskich zawodów zagra w sobotę z Edouardem Rogerem-Vasselinem. Rozstawiony z numerem siódmym Francuz nie wykorzystał w tie breaku drugiego seta piłki meczowej, ale zdołał ostatecznie w trzech partiach pokonać Izraelczyka Dudiego Selę 7:5, 6:7(6), 6:0.