WTA Pattaya City: Makarowa rozbiła Zwonariową, porażka Pauli Kani w deblu

Jekaterina Makarowa pokonała Wierę Zwonariową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Pattaya City. Z rywalizacją w deblu pożegnała się Paula Kania.

Wiera Zwonariowa (WTA 992) w Pattaya City triumfowała w 2009 i 2010 roku. Tym razem Rosjanka, która w tym sezonie wróciła do tenisa po 1,5-rocznej przerwie spowodowanej kontuzją prawego barku, w II rundzie przegrała 0:6, 2:6 z rodaczką Jekateriną Makarową (WTA 28).

W trwającym 63 minuty spotkaniu Zwonariowa popełniła pięć podwójnych błędów oraz dała się przełamać pięć razy. Miała jednego break pointa, którego nie wykorzystała w czwartym gemie II seta. Makarowa podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z młodszą rodaczką i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w sezonie.

W ćwierćfinale jest też Sorana Cirstea (WTA 23), która wygrała 6:3, 6:4 z Alison Riske (WTA 47). W trwającym 82 minuty spotkaniu Rumunka zdobyła 29 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała wszystkie cztery szanse, jakie miała na przełamanie Amerykanki.

O trzeci z rzędu półfinał w Pattaya City Cîrstea zmierzy się z Karolíną Plíškovą (WTA 66), która pokonała 4:6, 6:3, 6:4 kwalifikantkę Ałłę Kudriawcewą (WTA 123). W trwającym jedną godzinę i 48 minut spotkaniu Czeszka obroniła 11 z 14 break pointów. Poza tym zaserwowała dziewięć asów oraz zgarnęła 44 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Cîrstea w dwóch poprzednich sezonach w Tajlandii w walce o finał przegrywała z Marią Kirilenko. Plíšková gra tutaj po raz pierwszy.

Pierwsze ćwierćfinalistki turnieju wyłonione zostały już we wtorek, po tym jak wycofały się Sabina Lisicka i Swietłana Kuzniecowa. W ten sposób bez gry w tej fazie znalazły się Andrea Hlavackova i Julia Görges.

Z turniejem debla pożegnała się Paula Kania. Polka i Waleria Sołowiowa przegrały 5:7, 4:6 z Ałłą Kudriawcewą i Anastazją Rodionową. Sosnowiczanka i Rosjanka w każdym z setów wyraźnie prowadziły - w pierwszym 5:2 oraz miały trzy setbole przy 5:3, a w drugim 4:1.

PTT Pattaya Open, Pattaya City (Tajlandia)

I runda gry podwójnej:

Ałła Kudriawcewa (Rosja, 3) / Anastazja Rodionowa (Australia, 3) - Paula Kania (Polska) / Waleria Sołowiowa (Rosja) 7:5, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Paryż: Alicja Rosolska i Janette Husarova zwycięskie na inaugurację
WTA Paryż: Szarapowa nie dała szans Hantuchovej, porażki Halep i Vinci