Rafael Nadal otrzymał nagrodę dla sportowej doskonałości 2013 roku

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Rafael Nadal otrzymał nagrodę dla sportowej doskonałości 2013 roku w Hiszpanii na tradycyjnej gali organizowanej przez kataloński dziennik El Mundo Deportivo.

W poniedziałek wieczorem w Palau de Congressos de Catalunya odbyła się już 66. gala organizowana przez kataloński dziennik El Mundo Deportivo, w czasie której sportowcy otrzymują nagrody za niezwykłe osiągnięcia z poprzedniego roku.

Jednym z wyróżnionych został Rafael Nadal, którego przez jury pod przewodnictwem hiszpańskiego ministra sportu, Miguela Cardenala, wybrało sportową doskonałością roku w Hiszpanii. "Tenisista został uhonorowany za niezwykłe wyczyny z 2013 roku, w którym wygrał dwa turnieje wielkoszlemowe oraz powrócił na pozycję lidera rankingu ATP" uzasadniła swój wybór kapituła.

Dla Majorkanina to trzecia taka nagroda, poprzednie otrzymał w 2007 i 2008 roku, i został tym samym piątym sportowcem w historii, obok innego tenisisty Manuela Santany, golfisty Severiano Ballesterosa, lekkoatlety Jose Luisa Gonzaleza, oraz kolarza Miguela Induraina, który przynajmniej trzy razy został wyróżniony tytułem sportowej doskonałości roku w Hiszpanii.

Nadal, który finał Australian Open zakończył z kontuzją pleców, dochodzi do zdrowia na swojej rodzinnej Majorce, a badania medyczne wykazały, iż jego uraz nie jest poważny. Lider rankingu ATP obecnie trenuje jedynie w siłowni, ale w czwartek ma wyjść na kort i określić, czy jest gotowy do powrotu do rozgrywek.

Wciąż pod znakiem zapytania stoi występ Hiszpana w rozpoczynającym się 10 lutego turnieju ATP World Tour 250 w Buenos Aires, gdzie miał być największa gwiazdą. Aby wrócić do pełnej sprawności, 13-krotny mistrz wielkoszlemowy przyjmuje leki przeciwzapalne i jeszcze nie podjął decyzji odnośnie swojego startu w stolicy Argentyny.

[b]Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

[/b]

Źródło artykułu: