WTA Dubaj: Petra Kvitova nie obroni tytułu, Sara Errani również za burtą

Petra Kvitova przegrała z Carlą Suarez w II rundzie turnieju WTA w Dubaju. Do ćwierćfinału nie awansowała również Sara Errani.

W ubiegłym sezonie Petra Kvitova sięgnęła w Dubaju po tytuł po zwycięstwie nad Sarą Errani. W tym roku obie tenisistki odpadły już po pierwszym meczu. Czeszka przegrała 6:1, 4:6, 6:7(4) z Carlą Suarez, a Errani uległa 6:2, 5:7, 1:6 Soranie Cirstei. Dla Kvitovej to drugi w sezonie turniej, w którym nie wygrała meczu (z Australian Open sensacyjnie wyeliminowała ją Luksika Kumkhum). Errani taka wpadka również zdarzyła się w Melbourne (przegrała z Julią Görges).

Kvitová (WTA 6) prowadziła 6:1, 4:2 i miała dwa break pointy na 5:2 w II partii, a później 4-2 w tie breaku III seta. W trwającym dwie godziny i 16 minut spotkaniu Czeszce zapisano 48 kończących uderzeń i 46 niewymuszonych błędów. Suárez (WTA 16) obroniła 11 z 16 break pointów, a na jej konto wpadło 18 piłek wygranych bezpośrednio i 27 błędów własnych. Hiszpanka poprawiła na 2-5 bilans spotkań z Kvitovą i awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie (po Sydney). To jej dziewiąte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Kolejną jej rywalką będzie Alize Cornet (WTA 26), z którą wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów.

Cîrstea (WTA 27) rozprawiła się z Errani (WTA 10) w ciągu dwóch godzin i siedmiu minut. W tym czasie Rumunka obroniła 11 z 15 break pointów, a sama siedem razy przełamała podanie Włoszki. W ten sposób odniosła ona 13. w karierze zwycięstwo nad zawodniczką z czołowej 10.

- Za każdym razem, gdy z nią grałam byłam blisko zwycięstwa, ale nigdy nie udało mi się jej pokonać. Dzisiaj jednak walczyłam i zagrałam agresywnie do samego końca - powiedziała Cîrstea, której jednak raz udało się wygrać z Errani. Było to w ich pierwszej konfrontacji w 2008 roku w Luksemburgu. W kolejnych pięciu ich meczach górą była Włoszka. - Nigdy nie zmieniam mojego planu gry, bez względu na to jaki jest wynik. Jestem zadowolona, bo grałam tak do końca i to mi dało zwycięstwo - kontynuowała Rumunka. W kolejnej rundzie zmierzy się z Karoliną Woźniacką (WTA 11).

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)