WTA Acapulco: Łatwe zwycięstwo Eugenie Bouchard, Kaia Kanepi straciła seta

Eugenie Bouchard pokonała Shahar Peer i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Acapulco. Mecz otwarcia wygrała również Kaia Kanepi.

Eugenie Bouchard (WTA 19) w ubiegłym miesiącu została pierwszą w historii półfinalistką Australian Open z Kanady oraz pierwszą od 30 lat reprezentantką tego kraju, która doszła do półfinału wielkoszlemowej imprezy (Carling Bassett-Seguso - US Open 1984). Później zawodniczka z Montrealu poprowadziła Kanadę do zwycięstwa nad Serbią w Pucharze Federacji. Wyprawa na Bliski Wschód zakończyła się dla niej niepowodzeniem - w Ad-Dausze odpadła w I rundzie, a w Dubaju nie przeszła kwalifikacji.

Na otwarcie turnieju w Acapulco rozstawiona z numerem drugim Bouchard, która 25 lutego obchodziła 20. urodziny, pokonała 6:2, 6:2 Shahar Peer (WTA 85). W trwającym 71 minut spotkaniu Kanadyjka skorzystała z sześciu podwójnych błędów rywalki oraz zamieniła na przełamanie sześć z 12 szans. Przy drugim podaniu Izraelki zawodniczka z Montrealu zgarnęła 17 z 26 punktów. Kolejną rywalką Bouchard będzie szczęśliwa przegrana z eliminacji Lara Arruabarrena (WTA 147), która wygrała 6:2, 6:4 z Galiną Woskobojewą (WTA 60).

Kaia Kanepi (WTA 26) zwyciężyła 6:1, 3:6, 6:2 Janę Cepelovą (WTA 65). Estonka obroniła osiem z 11 break pointów, a sama sześć razy przełamała podanie Słowaczki. Jej rywalką w walce o ćwierćfinał będzie Julia Görges (WTA 88), z którą w głównym cyklu przegrała dwa z trzech meczów. We wtorek Niemka oddała jednego gema reprezentantce gospodarzy Marceli Zacarias (WTA 365).

Aleksandra Woźniak (WTA 268) przegrywała z Ashleigh Barty (WTA 154) 1:5 w I secie, by wygrać całe spotkanie 7:6(5), 5:7, 6:2 po dwóch godzinach i dziewięciu minutach walki. W kolejnej rundzie Kanadyjka zmierzy się z Shuai Zhang (WTA 50), która wygrała 4:6, 6:1, 6:4 z Madison Keys (WTA 38). W III secie Chinka wróciła ze stanu 0:3.

W II rundzie jest Yanina Wickmayer (WTA 57), która wróciła z 0-3 w tie breaku I seta oraz ze stanu 0:2 w II secie i pokonała Łesię Curenko (WTA 140) 7:6(4), 6:4. Kolejną rywalką Belgijki będzie najwyżej rozstawiona Dominika Cibulkova (WTA 13), pogromczyni Urszuli Radwańskiej (WTA 55). Z turniejem pożegnała się Yvonne Meusburger (WTA 39), która uległa 1:6, 3:6 Sharon Fichman (WTA 108).

Victoria Duval (WTA 157) pokonała 6:2, 6:4 Ivetę Melzer, mistrzynię turnieju w Acapulco z 2004 roku. Dla Amerykanki to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu od czasu, gdy wyeliminowała Samanthę Stosur w I rundzie ubiegłorocznego US Open. Dla Czeszki za to był to pierwszy turniej od US Open 2012, z którego w I rundzie wyeliminowała ją Simona Halep. We wrześniu 2012 roku poślubiła Jürgena Melzera, a powrót na korty uniemożliwiała jej kontuzja lewego barku. Swoje pierwsze starty planowała w ubiegłym miesiącu, ale ostatecznie wycofała się z turnieju w Auckland oraz z Australian Open. Swój ostatni mecz w głównym cyklu Melzer wygrała w maju 2012 roku, gdy w Rzymie okazała się lepsza od Yaniny Wickmayer.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)