WTA Florianopolis: Muguruza i Zakopalova w powtórce meczu o tytuł z Hobart

Carla Suarez przegrała z Klarą Zakopalovą w półfinale turnieju WTA we Florianopolis. Do finału awansowała Garbine Muguruza.

W brazylijskim Florianopolis nie dojdzie do hiszpańskiego finału. Garbine Muguruza (WTA 36) pokonała 6:2, 6:3 Jarosławę Szwiedową (WTA 79), a Carla Suarez (WTA 15) uległa 3:6, 6:3, 2:6 Klarze Zakopalovej (WTA 32). Pierwsza z Hiszpanek awansowała do drugiego finału w sezonie i zarazem w karierze - w ubiegłym miesiącu święciła triumf w Hobart. Suárez nie wykorzystała szansy na szósty finał (pięć poprzednich przegrała).

W trwającym 70 minut spotkaniu ze Szwiedową, Muguruza zaserwowała cztery asy, zdobyła 30 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Dla Kazaszki, która przy własnym pierwszym podaniu zgarnęła tylko trzy z 13 punktów, był to pierwszy półfinał od kwietnia 2010 roku (Barcelona).

Mecz Zakopalovej z Suárez trwał jedną godzinę i 59 minut. Czeszka oddała podanie osiem razy, ale sama wykorzystała 10 z 16 break pointów i awansowała do trzeciego finału w sezonie. W styczniu w Hobart przegrała z Muguruzą, z którą w sobotę zmierzy się ponownie. W ubiegłym tygodniu w Rio de Janeiro zawodniczka z Pragi uległa Kurumi Narze. Po zwycięstwie nad Suárez, Zakopalová awansowała do 15. finału. Jedyne dwa tytuły wywalczyła w 2005 roku w Den Bosch i Portorožu.

W finale w Hobart Muguruza pokonała Zakopalovą 6:4, 6:0. Dwa lata temu w Seulu lepsza była Czeszka, która wygrała z Hiszpanką 6:4, 4:6, 7:6(1).

Brasil Tennis Cup, Florianopolis (Brazylia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 28 lutego

półfinał gry pojedynczej:

Klára Zakopalová (Czechy, 3) - Carla Suárez (Hiszpania, 1) 6:3, 3:6, 6:2
Garbiñe Muguruza (Hiszpania, 2) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 6:2, 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)