WTA Indian Wells: Klaudia Jans-Ignacik i Iveta Melzer odpadły w I rundzie

Klaudia Jans-Ignacik i Iveta Melzer po 110-minutowym boju przegrały z Anabel Mediną i Jarosławą Szwiedową w I rundzie turnieju w Indian Wells. W II partii polsko-czeska para zmarnowała dwa setbole.

Rafał Smoliński

Dla 29-letniej Klaudii Jans-Ignacik był to czwarty występ w obecnym sezonie na zawodowych kortach, trzeci w turnieju rangi WTA. Tenisistka z Trójmiasta w Indian Wells wystartowała wspólnie z Ivetą Melzer, która również powróciła do rywalizacji po dłuższej przerwie. Polka i Czeszka walczyły w czwartek bardzo ambitnie, ale to Anabel Medina i Jarosława Szwiedowa zwyciężyły w I rundzie kalifornijskiej imprezy 6:4, 7:6(8).

Cztery początkowe gemy premierowej odsłony padły łupem odbierających, a kluczowe przełamanie Hiszpanka i reprezentantka Kazachstanu zdobyły w dziewiątym gemie. W drugiej partii Jans-Ignacik i Melzer prowadziły już 3:0, lecz szybko zrobiło się po 3. W 12. gemie polsko-czeski duet zmarnował dwa setbole, a w niezwykle zaciętym tie breaku Medina i Szwiedowa zdołały wykorzystać piątego meczbola.

W ciągu 110 minut gry Polka i Czeszka zanotowały dwa podwójne błędy oraz wykorzystały trzy z ośmiu break pointów. Ze 143 rozegranych w całym meczu punktów zapisały na swoje konto 66. Z kolei Medina i Szwiedowa miały jednego asa i jeden podwójny błąd, a z dziewięciu okazji na przełamanie wykorzystały ostatecznie cztery.

Jans-Ignacik po raz szósty w karierze wystąpiła w turnieju debla zawodów BNP Paribas Open i po raz piąty odpadła już po rozegraniu pierwszego spotkania. Najlepszy wynik tenisistka z Trójmiasta zanotowała w 2011 roku razem z Alicją Rosolską, kiedy to obie Polki doszły do ćwierćfinału. W zeszłym sezonie nasza reprezentantka nie startowała w Kalifornii, gdyż spodziewała się narodzin dziecka.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,946 mln dolarów
czwartek, 6 marca

I runda gry podwójnej:

Anabel Medina (Hiszpania) / Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Iveta Melzer (Czechy) 6:4, 7:6(8)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Indian Wells: 10 przegranych gemów z rzędu i szybki koniec Urszuli Radwańskiej