WTA Monterrey: Marta Domachowska pokonana w kwalifikacjach przez zdolną nastolatkę

Marta Domachowska nie zagra w głównej drabince singla turnieju WTA International na kortach twardych w Monterrey. Polska tenisistka przegrała w II rundzie eliminacji z Sachią Vickery.

Rafał Smoliński

W sobotę Marta Domachowska uporała się w trzech setach z Meksykanką Camilą Fuentes, ale w niedzielę czekała już ją znacznie trudniejsza przeprawa. Klasyfikowana aktualnie na 450. miejscu w rankingu WTA warszawianka zmierzyła się z Sachią Vickery, zdolną 18-latką z USA, która jeszcze przed dwoma laty była szóstą juniorką świata.

191. w światowej klasyfikacji Amerykanka potrzebowała 97 minut, aby rozprawić z naszą reprezentantką. 28-letnia Domachowska popełniła sześć podwójnych błędów, a w całym meczu czterokrotnie nie utrzymała własnego podania. Odpowiedziała tylko dwoma breakami, a w drugiej partii obroniła nawet trzy meczbole i doprowadziła do tie breaka, w którym górą była już jej rywalka.

Domachowska uległa rozstawionej z numerem piątym w eliminacjach do meksykańskiej imprezy Vickery 2:6, 6:7(4). Za swój występ w Monterrey otrzyma 10 punktów do rankingu WTA oraz czek na sumę 1052 dolarów. Warszawianka definitywnie pożegnała się z turniejem, gdyż nie zgłosiła się do rywalizacji w grze deblowej.

Jedyną Polką w Monterrey będzie Urszula Radwańska, która w I rundzie turnieju singla spotka się z rozstawioną z numerem drugim Serbką Aną Ivanović.