WTA Monterrey: Najwyżej rozstawiona Flavia Pennetta wyeliminowana

Rozstawiona z numerem pierwszym Flavia Pennetta przegrała z weteranką światowych kortów Kimiko Date-Krumm w I rundzie turnieju WTA w Monterrey.

W pierwszej połowie marca Flavia Pennetta (WTA 12) zdobyła w Indian Wells największy tytuł w karierze, w finale pokonując Agnieszkę Radwańską. W Miami w III rundzie przegrała z Aną Ivanović, a w Charleston po raz drugi w sezonie odpadła po pierwszym meczu. W Ad-Dausze lepsza od niej okazała się Su-Wei Hsieh, a na zielonej mączce w USA uległa 5:7, 2:6 Kimiko Date-Krumm (WTA 98). Włoszka w I secie nie wykorzystała prowadzenia 5:3 oraz dwóch piłek setowych w dziewiątym gemie. W ciągu 70 minut gry popełniła ona osiem podwójnych błędów i pięć razy oddała podanie. Dla Pennetty był to drugi występ w Monterrey. Pięć lat temu, gdy była rozstawiona z numerem trzecim, w II rundzie wyeliminowała ją Barbora Zahlavova-Strycova.

Kolejną rywalką 43-letniej Date-Krumm będzie Tímea Babos (WTA 108), która oddała trzy gemy grającej dzięki dzikiej karcie Ximenie Hermoso (WTA 454). W trwającym 54 minuty spotkaniu Węgierka zaserwowała 10 asów oraz zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim podaniu. 20-latka z Sopronu to triumfatorka turnieju w Monterrey sprzed dwóch lat.

Oprócz Pennetty odpadły też dwie inne rozstawione zawodniczki. Druga z Włoszek Karin Knapp (WTA 50) popełniła osiem podwójnych błędów oraz nie wykorzystała prowadzenia 2:0 w II secie i przegrała 3:6, 4:6 z Jovaną Jaksić (WTA 137). Hiszpanka Garbine Muguruza (WTA 41), która w styczniu sięgnęła po tytuł w Hobart, uległa 6:7(5), 6:7(2) Donnie Vekić (WTA 92) po dwóch godzinach i siedmiu minutach gry. 17-letnia Chorwatka w I partii obroniła piłkę setową przy stanie 4:5. W całym spotkaniu zaserwowała dziewięć asów i w sumie zdobyła o dziewięć punktów więcej (110-101).

Kolejną rywalką Vekić będzie Karolína Plíšková (WTA 73), która odprawiła Shahar Peer (WTA 88). Ayumi Morita (WTA 105) odparła dwie piłki meczowe w 10. gemie III seta i pokonała 6:4, 3:6, 7:6(1) Monicę Niculescu (WTA 69). W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu obie zawodniczki zdobyły po 102 punkty. Kristina Mladenović (WTA 90) wygrała 6:4, 6:2 z Johanną Kontą (WTA 114).

W środę rano (drugi mecz od godz. 3:00 czasu polskiego) Urszula Radwańska zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Aną Ivanović.