Akcja Agnieszki Radwańskiej nagrodzona w plebiscycie WTA na "zagranie miesiąca"

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Uderzenie Agnieszki Radwańskiej z marcowego ćwierćfinału turnieju w Miami zostało uznane w plebiscycie WTA za "zagranie miesiąca".

Kibice mogli oddawać swoje głosy na stronie internetowej WTA do południa w niedzielę. W konfrontacji z Dominiką Cibulkovą, Agnieszka Radwańska pokazała jak nietuzinkową jest tenisistką. Krakowianka w jednej z długich wymian w III secie zagrała efektowny bekhend będąc tyłem do siatki. Całą akcję przegrała, ale to zapadające w pamięć uderzenie znalazło się na liście pięciu nominowanych w plebiscycie WTA na "zagranie miesiąca".

Poza Polką nominowane były Lucie Safarova za cudowny forhend, Sloane Stephens za wspaniały bekhend w pełnym biegu, Kirsten Flipkens za perfekcyjnego loba z woleja oraz Simona Halep za drop szota wieńczącego długą wymianę właśnie z spotkaniu z Radwańską. Ostatecznie plebiscyt na "zagranie miesiąca" wygrała krakowianka, która otrzymała 46 proc. ogólnej liczby oddanych głosów.

Radwańska drugi rok z rzędu została nagrodzona za "zagranie miesiąca" w marcu. W ubiegłym sezonie również w Miami popisała się niesamowitym, intuicyjnym wolejem w spotkaniu z Kirsten Flipkens.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: