WTA Oeiras: Klaudia Jans-Ignacik i Maryna Zaniewska zagrają o finał debla

Klaudia Jans-Ignacik i Maryna Zaniewska awansowały do półfinału gry podwójnej w turnieju WTA w Oeiras. W ćwierćfinale polsko-ukraiński duet nie dał szans rozstawionym z numerem drugim Hiszpankom.

Marcin Motyka
Po raz pierwszy w karierze Klaudia Jans-Ignacik zagra w półfinale turnieju WTA w Oeiras. Polka, która w dwóch poprzednich startach w Portugal Open wygrała tylko jeden mecz, w tym sezonie zdecydowała się na wspólny występ razem z Maryną Zaniewską.
Ukrainka w ubiegłym tygodniu razem z Katarzyną Piter zagrała w finale debla w Marrakeszu, a obecnie jest na dobrej drodze, by powtórzyć ten wynik w Oeiras, wspólnie z Jans-Ignacik. W ćwierćfinale polsko-ukraiński duet łatwo poradził sobie z rozstawionymi z numerem drugim Anabel Mediną i Arantxą Parrą, wygrywając 6:2, 6:2.

Podobnie jak we wtorkowym meczu I rundy, Jans-Ignacik i Zaniewska od początku przejęły inicjatywę na placu gry. Szybko objęły prowadzenie 2:0, następnie 4:1, by wygrać pierwszego seta 6:2. W drugiej partii rywalki znów nie miały wiele do powiedzenia. Polka i Ukrainka od stanu 2:2 zdobyły cztery gemy z rzędu, kończąc cały mecz.

W ciągu 70-minutowego spotkania Jans-Ignacik i Zaniewska nie posłały asa, popełniły jeden podwójny błąd serwisowy, po trafionym pierwszym podaniu przegrały tylko pięć punktów, jeden raz zostały przełamane, wykorzystały pięć z dziesięciu break pointów i łącznie zdobyły o 18 "oczek" więcej od rywalek.

Warszawianka i jej ukraińska partnerka w półfinale zagrają z Czeszką Evą Hrdinovą i Walerią Sołowiową z Rosji, które w I rundzie pokonały parę Gabriela Dabrowski / Alicja Rosolska.

Portugal Open, Oeiras (Portugalia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 30 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Maryna Zaniewska (Ukraina) - Anabel Medina (Hiszpania, 2) / Arantxa Parra (Hiszpania, 2) 6:2, 6:2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Monachium: Hewitt i Matosević lepsi od Bednarka i Draganji w turnieju debla

Czy Klaudia Jans-Ignacik i Maryna Zaniewska zagrają w finale?