ATP Madryt: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali z braćmi Bryanami

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w ćwierćfinale turnieju ATP w Madrycie. Polacy przegrali w dwóch setach z legendarnymi amerykańskimi bliźniakami Bobem i Mikiem Bryanami.

W ośmiu ostatnich sezonach bracia Bob i Mike Bryanowie pięciokrotnie triumfowali w deblowym turnieju w Madrycie. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zwyciężyli w tej imprezie dwa razy.

W tym sezonie obie pary zmierzyły się ze sobą na etapie ćwierćfinału madryckiego turnieju. Był to ich 25. bezpośredni pojedynek i drugi w historii w turnieju Mutua Madrid Open, z którego po raz 18. górą wyszli Amerykanie, tym razem wygrywając 7:6(4), 6:3. [ad=rectangle] O losach pierwszego seta zadecydowała jedna piłka. Obie pary doskonale spisywały się przy własnym podaniu i doprowadziły do tie breaka, w którym jedynego mini breaka, przy stanie 2-1, wywalczyli Bryanowie, co pozwoliło im zwyciężyć w partii otwarcia.

W secie drugim Amerykanie błyskawicznie wyszli na prowadzenie 3:0 i tej przewagi już nie roztrwonili. Polacy w ósmym gemie przy serwisie Fyrstenberga obronili trzy piłki meczowe, lecz Bryanowie zakończyli spotkanie w kolejnym gemie, wygrywając własne podanie "na sucho".

W ciągu 62-minutowego spotkania Fyrstenberg i Matkowski zapisali na swoim koncie pięć asów i trzy podwójne błędy serwisowe (Bryanowie odpowiednio: trzy i jeden), nie wykorzystali ani jednego z pięciu break pointów, jeden raz zostali przełamani i łącznie zdobyli o 17 punktów mniej od rywali.

Bracia Bryanowie, obrońcy tytułu i pięciokrotni deblowi mistrzowie madryckiej imprezy, w półfinale zagrają z Hiszpanami Davidem Marrero i Fernando Verdasco bądź z parą hindusko-pakistańską Rohan Bopanna / Aisam-ul-Haq Qureshi.

2014MadrytćwierćfinałBryanowie7:6(4), 6:3

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 3,671 mln euro piątek, 9 maja

półfinał gry podwójnej:

Bob Bryan (USA, 1) / Mike Bryan (USA, 1) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) 7:6(4), 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!