Cykl ITF: Piąty z rzędu deblowy triumf Andrieja Kapasia

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Andriej Kapaś wywalczył piąte z rzędu deblowe mistrzostwo w zawodach rangi ITF. Polski tenisista i partnerujący mu Rosjanin okazali się najlepsi w turnieju rozgrywanym w czeskim Cieplicach.

24-letni Andriej Kapaś znakomicie spisuje się w tym tygodniu na czeskiej mączce. W piątek polski tenisista postarał się o niespodziankę i zwyciężył w ćwierćfinale singla 6:1, 3:6, 6:3 rozstawionego z numerem trzecim Romana Jebavy'ego. Nasz reprezentant powalczy tym samym w sobotę o miejsce w finale, a jego przeciwnikiem będzie oznaczony "dwójką" Białorusin Władzimir Ignatik. [ad=rectangle] Po regulaminowym odpoczynku, Kapaś po raz drugi wyszedł na kort w Cieplicach, by wspólnie z Andriejem Rublowem powalczyć o tytuł w grze podwójnej. Rywalami polsko-rosyjskiej pary byli oznaczeni numerem czwartym Czesi, David Skoch i Robin Stanek. Reprezentanci gospodarzy okazali się godnymi przeciwnikami tylko w premierowej odsłonie, a cały mecz zakończył się zwycięstwem Kapasia i Rublowa 7:5, 6:2.

Kapaś kontynuuje tym samym znakomitą serię zwycięstw w grze podwójnej zawodów rangi ITF. Polski tenisista wygrał już 19 meczów deblowych z rzędu i sięgnął po piąte kolejne mistrzostwo. Jeszcze w marcu, w Szarm el-Szejk, cieszył się z trofeum wspólnie z Marcinem Gawronem. Potem w egipskim kurorcie triumfował dwukrotnie z Koniuszem, z którym następnie zwyciężył także pod koniec kwietnia we francuskim Angers. W sumie Kapaś ma na swoim koncie już 19 tytułów wywalczonych w grze podwójnej, z czego jeden zdobyty razem z Gawronem podczas Challengera w Szczecinie w 2011 roku.

Pozostali nasi reprezentanci przegrali w piątek swoje mecze. Agata Barańska uległa w ćwierćfinale singla turnieju w Szarm el-Szejk Anastazji Saitowej, natomiast Justyna Jegiołka zakończyła zmagania w japońskim Kurume na 1/4 debla. W tunezyjskiej Susie nie zdołał wywalczyć awansu do półfinału Arkadiusz Kocyła, a Adam Majchrowicz i Bartosz Wojnar nie zakwalifikowali się do finału gry podwójnej zawodów w Równem.

piątek, 16 maja wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Kurume (Japonia), 50 tys. dolarów, kort trawiasty

ćwierćfinał gry podwójnej:

Miyabi Inoue (Japonia, LL) / Hiroko Kuwata (Japonia, LL) - Justyna Jegiołka (Polska) / Su Jeong Jang (Korea Południowa) 6:0, 6:2

Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Anastazja Saitowa (Rosja, 5) - Agata Barańska (Polska) 6:2, 6:4

MĘŻCZYŹNI

Cieplice (Czechy), 10 tys. dolarów, kort ziemny

półfinał gry pojedynczej:

Andriej Kapaś (Polska) - Władzimir Ignatik (Białoruś, 2) *sobota

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Andriej Kapaś (Polska) - Roman Jebavý (Czechy, 3) 6:1, 3:6, 6:3

finał gry podwójnej:

Andriej Kapaś (Polska) / Andriej Rublow (Rosja) - David Škoch (Czechy, 4) / Robin Stanek (Czechy, 4) 7:5, 6:2

Susa (Tunezja), 10 tys. dolarów, kort twardy

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Rudy Coco (Francja, 2) - Arkadiusz Kocyła (Polska, 7) 6:3, 6:4

Równe (Ukraina), 10 tys. dolarów, kort ziemny

półfinał gry podwójnej:

Nikita Kryvonos (USA) / Vasko Mladenow (Bułgaria) - Adam Majchrowicz (Polska) / Bartosz Wojnar (Polska) 6:2, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: