WTA Norymberga: Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa odpadły w ćwierćfinale

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa przegrały w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju WTA International w Norymberdze. Polka i Gruzinka nie sprostały Michaëlli Krajicek i Karolínie Plíškovej.

Rafał Smoliński
We wtorek Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa nie miały żadnych problemów z pokonaniem na niemieckiej mączce Poliny Pechowej i Niny Zander. W ćwierćfinale jednak na drodze rozstawionej z numerem czwartym polsko-gruzińskiej pary stanęły Michaella Krajicek i Karolína Plíšková, które po 88 minutach triumfowały ostatecznie 6:4, 7:6(7).
Czeszka i Holenderka prowadziły w premierowej odsłonie już 5:1, ale Piter i Kałasznikowa zdołały wygrać trzy kolejne gemy, a następnie miały w 10. gemie piłkę na wyrównanie stanu seta. Rywalki wykorzystały jednak tym razem drugiego setbola przy własnym podaniu.

W drugiej partii polsko-gruzińska para szybko odskoczyła na 3:0, a następnie na 5:2, lecz nie była w stanie utrzymać przewagi i Krajicek z Plíškovą wyrównały na po 5. W 10. gemie Piter i Kałasznikowa nie wykorzystały setbola, a w decydującym o losach meczu tie breaku przegrały do 7, mimo iż z 0-4 doprowadziły do remisu 6-6.

Za ćwierćfinał gry podwójnej turnieju w Norymberdze Polka i Gruzinka otrzymają po 60 punktów do rankingu WTA oraz czek na sumę 1468 euro do podziału. Piter starała się także o miejsce w głównej drabince singla, lecz szybko odpadła w eliminacjach.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 21 maja

ćwierćfinał gry podwójnej:

Michaëlla Krajicek (Holandia) / Karolína Plíšková (Czechy) - Oksana Kałasznikowa (Gruzja, 4) / Katarzyna Piter (Polska, 4) 6:4, 7:6(7)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!