Cykl ITF: Andriej Kapaś oraz Adam Chadaj zagrają o półfinał singla

W czeskim Moście dobrze radzi sobie Andriej Kapaś, który awansował do ćwierćfinału gry pojedynczej oraz półfinału debla wraz z Mateuszem Kowalczykiem.

Dominika Pawlik
Z imprezą w Chinach pożegnała się Justyna Jegiołka. Polka była jedną z dwóch reprezentantek Polski, które zdecydowały się na starty w turniejach ITF w tym tygodniu. Tenisistka z Leśnicy została rozstawiona z numerem 6. i po pierwszym wygranym meczu, trafiła na Nudnidę Luangnam. Zawodniczka z Tajlandii zwyciężyła 7:6(3), 6:2.
Swoją przygodę w turnieju na Ukrainie zakończył Piotr Gadomski, pomimo tego że był najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju. Warszawianin przy stanie 4:6, 1:5 poddał mecz z Władimirem Użyłowskim. Dzień wcześniej wspólnie z Adamem Majchrowiczem odpadł również w ćwierćfinale gry podwójnej.

Dobrze radzą sobie biało-czerwoni w imprezie w czeskim Moście. Do ćwierćfinału awansował Andriej Kapaś po pokonaniu Oscara Otte w trzech setach. Kolejnym rywalem zabrzanina będzie reprezentant gospodarzy Jan Blecha. Adam Chadaj, który w tym turnieju startuje od eliminacji, pokonał Jakuba Lustyka, oddając mu trzy gemy. O półfinał zagra z Marka Michalickę, który pokonał Mateusza Kowalczyka. Szans w drugim secie nie wykorzystał Błażej Koniusz i przegrał z Janem Kuncikiem, odpadając z dalszej rywalizacji.

W grze podwójnej Kapaś i Kowalczyk poradzili sobie z Chadajem i partnerującym mu Erikiem Crepaldim. O finał Polacy zagrają z czeskim duetem Lukas Marsoun / Libor Salaba.

Marek Michalicka (Czechy, 4) - Mateusz Kowalczyk (Polska, WC) 7:6(5), 6:2
Jan Kuncik (Czechy) - Błażej Koniusz (Polska, 7) 6:3, 7:6(6)
Adam Chadaj (Polska, Q) - Jakub Lustyk (Czechy) 6:1, 6:2
Andriej Kapaś (Polska) - Oscar Otte (Niemcy) 6:4, 2:6, 6:4

półfinał gry podwójnej:

Andriej Kapaś (Polska, 1) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) - Lukas Marsoun (Czechy, 4) / Libor Salaba (Czechy, 4) *piątek

ćwierćfinał gry podwójnej:

Andriej Kapaś (Polska, 1) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) - Adam Chadaj (Polska) / Erik Crepaldi (Włochy) 6:4, 6:0

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!