WTA Norymberga: Eugenie Bouchard zagra z Karoliną Pliskovą o pierwszy tytuł

Eugenie Bouchard pokonała Karin Knapp i awansowała do finału turnieju WTA International rozgrywanego w Norymberdze. O tytuł Kanadyjka zagra z Karoliną Pliskovą.

Eugenie Bouchard (WTA 19) to druga najwyżej klasyfikowana tenisista będąca jeszcze bez tytułu w głównym cyklu. Pierwsza to notowana na 16. pozycji Sloane Stephens. W sobotę Kanadyjka będzie miała szansę wymazać swoje nazwisko z tej rubryki. W półfinale pokonała ona 6:4, 6:3 Karin Knapp (WTA 52). W trwającym 89 minut spotkaniu Bouchard obroniła cztery break pointy oraz zdobyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W finale zagra po raz drugi w karierze. W ubiegłym sezonie w Osace w decydującym meczu przegrała z Samanthą Stosur. Dla Knapp był to pierwszy półfinał od lipca ubiegłego roku (Bad Gastein). [ad=rectangle] Dzień po pierwszym w karierze zwycięstwie nad tenisistką z Top 10 (Andżelika Kerber), Karolína Plíšková (WTA 64) wygrała 2:6, 6:1, 6:2 z Eliną Switoliną (WTA 38). Czeszka w spotkaniu tym miała serię 10 zdobytych gemów z rzędu. W ciągu 82 minut gry zaserwowała ona pięć asów oraz wykorzystała sześć z 10 break pointów. W sobotę Plíšková wystąpi w trzecim finale w karierze. W ubiegłym sezonie święciła triumf w Kuala Lumpuer, a na przełomie stycznia i lutego tego roku w wywalczeniu tytułu przeszkodziła jej Jekaterina Makarowa.

- Zaczęłam wolno, ale po I secie obudziłam się i byłam bardziej agresywna - powiedziała Plíšková. - Cieszę się, że wróciłam i wygrałam II oraz III seta. Dla Czeszki to już drugi udany powrót w tym turnieju. Z Kerber wygrała w dwóch setach, ale w I partii przegrywała 0:4 (zdobyła tylko jeden z pierwszych 17 punktów). W sobotę powalczy ona również o tytuł w w deblu w parze z Michaellą Krajicek, a ich rywalkami w finale będą Raluca Olaru i Shahar Peer.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów piątek, 23 maja

półfinał gry pojedynczej:

Eugenie Bouchard (Kanada, 2) - Karin Knapp (Włochy) 6:4, 6:3 Karolína Plíšková (Czechy) - Elina Switolina (Ukraina, 4) 2:6, 6:1, 6:2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!