Roland Garros: Bouchard rozbiła Kerber i została pierwszą ćwierćfinalistką

Eugenie Bouchard w niespełna godzinę rozprawiła się z Andżeliką Kerber i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa na kortach ziemnych w Paryżu.

Eugenie Bouchard (WTA 16) od początku turnieju jak na razie straciła jednego seta, w II rundzie z Julią Görges. W niedzielę pokonała 6:1, 6:2 Andżelikę Kerber (WTA 9) i została pierwszą kanadyjską ćwierćfinalistką Rolanda Garrosa od czasu Helen Kelesi (1989). Niemka miała szansę na drugi ćwierćfinał w Paryżu (2012), ale 20-latka z Montrealu nie dała jej najmniejszych szans. Było to drugie spotkanie obu zawodniczek - w ubiegłym sezonie w II rundzie US Open w trzech setach lepsza była Kerber.
W drugim gemie I seta Bouchard pokusiła się o przełamanie kombinacją głębokiego forhendu po linii i drajw woleja. Po chwili Kanadyjka od 15-30 zdobyła trzy punkty i prowadziła 3:0. Zawodniczka z Montrealu poszła za ciosem i w czwartym gemie po raz drugi odebrała rywalce podanie, ostatni punkt zdobywając forhendem po linii. Seta Bouchard zakończyła w siódmym gemie jeszcze jednym forhendem po linii.

W trzecim gemie II seta Bouchard zaliczyła następne przełamanie. Przy break poincie głębokim returnem zepchnęła rywalkę do defensywy i w końcu Niemka wyrzuciła bekhend. Dwoma prostymi błędami (jeden z bekhendu, drugi z forhendu) Kanadyjka dała przeciwniczce szansę na odrobienie straty, ale obroniła się świetnym krosem bekhendowym. Pakując w siatkę dwa bekhendy Niemka oddała podanie w piątym gemie. Mecz w ósmym gemie zakończył prosty błąd z returnu Kerber.

W ciągu ledwie 52 minut gry Bouchard posłała 30 kończących uderzeń i popełniła 11 niewymuszonych błędów. Zadania specjalnie nie utrudniała jej Kerber, która była mało agresywna, grała w większości krótkie piłki, w jednym tempie, nie stosując praktycznie żadnej przemienności uderzeń. Maksymalnie skoncentrowana Kanadyjka skrzętnie skorzystała z pasywnej postawy rywalki, cały czas wchodziła w kort, w jej grze było dużo ognia i odniosła zdecydowane zwycięstwo. Kerber naliczono 12 piłek wygranych bezpośrednio i 10 błędów własnych. Przy swoim drugim podaniu Niemka zdobyła tylko pięć z 18 punktów. Bouchard przy własnym pierwszym podaniu straciła tylko trzy punkty. Miała ona 100 proc. skuteczność w akcjach przy siatce (dziewięć z dziewięciu). Wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie rywalki, a sama odparła jednego break pointa.

Kolejną rywalką Bouchard będzie Carla Suarez, która rozprawiła się z Ajlą Tomljanović, pogromczynią Agnieszki Radwańskiej.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w singlu kobiet 9,212 mln euro
niedziela, 1 czerwca

IV runda gry pojedynczej:

Eugénie Bouchard (Kanada, 18) - Andżelika Kerber (Niemcy, 8) 6:1, 6:2

Program i wyniki turnieju kobiet

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)