Wimbledon: Paula Kania zrobiła pierwszy krok w kierunku głównej drabinki

Paula Kania wygrała pierwszy w karierze mecz w eliminacjach do wielkoszlemowego Wimbledonu. We wtorek polska tenisistka okazała się w dwóch setach lepsza od Rosjanki Poliny Winogradowej.
Rafał Smoliński

Po raz pierwszy o miejsce w głównej drabince Wimbledonu Paula Kania starała się w zeszłym sezonie, ale wówczas na trawnikach w Roehampton (tam rozgrywane są kwalifikacje) nie sprostała bardziej doświadczonej Czeszce Barborze Zahlavovej-Strycovej. We wtorek Polka zmierzyła się z Poliną Winogradową, którą przed dwoma laty pewnie pokonała w turnieju ITF rozgrywanym w Grenoble.

21-letnia sosnowiczanka już w gemie otwarcia uzyskała przełamanie, ale Rosjanka szybko odrobiła stratę. W kluczowym momencie seta tenisistka z Sankt Petersburga przegrała jednak od stanu 3:2 cztery gemy z rzędu i pierwsza część meczu padła łupem Polki. Druga partia miała bliźniaczy przebieg jak premierowa odsłona: najpierw 20-letnia Winogradowa odrobiła stratę breaka, ale cztery ostatnie gemy seta wygrała Kania, która zwyciężyła tym samym w całym pojedynku 6:3, 6:2.

Rywalką Kani w II rundzie eliminacji do wielkoszlemowego Wimbledonu 2014 będzie w środę rozstawiona z numerem siódmym Claire Feuerstein, która we wtorek pokonała utalentowaną Belgijkę An-Sophie Mestach 7:5, 6:2. Polka i Francuzka mają ze sobą rachunek do wyrównania, bowiem 28-letnia reprezentantka Trójkolorowych okazała się lepsza od sosnowiczanki w kwalifikacjach do tegorocznego Australian Open.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w eliminacjach singla kobiet 486 tys. funtów
wtorek, 17 czerwca

I runda eliminacji gry pojedynczej kobiet:

Paula Kania (Polska) - Polina Winogradowa (Rosja) 6:3, 6:2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Wimbledon: Magda Linette po raz trzeci bez powodzenia w eliminacjachWimbledon: Mateusz Kowalczyk nie zagra w turnieju debla

Czy Paula Kania awansuje do decydującej fazy eliminacji Wimbledonu 2014?