WTA Eastbourne: Przegrana Alicji Rosolskiej i Silvii Soler-Espinosy

Alicja Rosolska wraz z Hiszpanką Silvią Soler-Espinosą przegrały w I rundzie turnieju Aegon International w Eastbourne z Węgierką Timeą Babos i reprezentantką Tajwanu Su-Wei Hsieh.

Kacper Kowalczyk
Dla Alicji Rosolskiej to był trzeci turniej, w którym tworzyła parę deblową z Silvią Soler-Espinosą. Grywała z nią w tegorocznych zawodach rangi Premier Mandatory w Indian Wells i w Miami, dwa razy odpadając po pierwszych meczach. Polce wcześniej dwukrotnie udawało się przedostać do 1/2 finału w Aegon International w Eastbourne - w 2008 w parze z Wierą Duszewiną i w 2010 wraz z Zi Yan.
Mecz od początku do końcu przebiegał pod dyktando bardziej utytułowanych Tímei Babos i Hsieh Su-Wei, które szybko i łatwo zdobytymi przełamaniami serwisu Polki i Hiszpanki zbudowały pięciogemową przewagę. Dopiero przy 0:5 Rosolskiej i Soler-Espinosie udało się wygrać pierwszego gema, jak się okazało jedynego w inauguracyjnej partii.Set drugi to wciąż inicjatywa utrzymująca się po stronie Babos i Hsieh, które po obronie break pointa przy swoim podaniu, w następnym gemie przełamały przeciwniczki i ponownie im odskoczyły, oddając parze polsko-hiszpańskiej zaledwie dwa gemy. Pojedynek zakończył się po 49 minutach, wynikiem 6:1, 6:2 na korzyść Węgierki i Tajwanki.

Babos i Hsieh w ćwierćfinale zagrają ze zwyciężczyniami pojedynku pomiędzy najwyżej rozstawionymi w drabince Sarą Errani i Robertą Vinci a duetem serbsko-włoskim Jelena Janković / Francesca Schiavone.

Aegon International, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 710 tys. dolarów
wtorek, 17 czerwca

I runda gry podwójnej:

Timea Babos (Węgry) / Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Alicja Rosolska (Polska) / Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) 6:1, 6:2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!