Mistrzostwa WTA: Williams zagra ze Zwonariewą

Venus Williams pokonała Jelenę Janković z Serbii i została drugą finalistką Turnieju Mistrzyń WTA. Amerykanka, podobnie jak pierwsza finalistka - Wiera Zwonariewa z Rosji, o awans walczyła ponad dwie godziny.

Adam Naruszewicz

Venus Williams rozpoczęła mecz z Jeleną Janković od mocnego uderzenia. Wygrany 6:2 set wyraźnie pokazuje jaka była przewaga Amerykanki. Druga partia przyniosła jednak lepszą grę Janković, która to tym razem zwyciężyła 6:2.

Trzeci, najbardziej zacięty set, był wyrównany do szóstego gema. Janković była bliska przełamania serwisu Williams i doprowadzenia do stanu 3:3. Po kilkunastominutowym gemie Williams utrzymała swoje podanie i wyszła na prowadzenie 4:2. Od tego momentu Janković starała się ryzykować i co za tym idzie - popełniać o wiele więcej błędów. Ostatecznie Williams wygrała 6:2, 2:6, 6:3.

Finał pomiędzy Venus Williams i Wierą Zwonariową odbędzie się w niedzielę.