WTA Bad Gastein: Karolina Pliskova w II rundzie, awansowała też Voegele

Karolina Pliskova pokonała Monę Barthel w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bad Gastein (Austria).

W tym roku odbywa się ósma edycja turnieju w Bad Gastein. Do tej pory po dwa razy triumfowały w nim Francuzki (Pauline Parmentier w 2008 i Alize Cornet w 2012) oraz Niemki (Andrea Petković w 2009 i Julia Görges w 2010). Pozostałe mistrzynie tej imprezy to Francesca Schiavone (2007), Maria Jose Martinez (2011) i reprezentantka gospodarzy Yvonne Meusburger. Austriaczka przed rokiem wywalczyła w Bad Gastein jedyny do tej pory tytuł. Walkę o jego obronę rozpocznie od meczu z Terezą Smitkovą, która w niedawnym Wimbledonie doszła do IV rundy.
W poniedziałek rozegrane zostały trzy spotkanie. Rozstawiona z numerem ósmym Karolína Plíšková (WTA 48) wróciła ze stanu 2:4 w I secie i pokonała 6:4, 6:4 Monę Barthel (WTA 62). W trwającym 78 minut spotkaniu Czeszka zaserwowała siedem asów oraz skorzystała z sześciu podwójnych błędów rywalki. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 33 z 47 punktów. Poza tym obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama trzy razy przełamała serwis Niemki. Plíšková w austriackiej imprezie gra po raz pierwszy. Stefanie Voegele (WTA 75) wygrała 7:6(0), 6:2 z Julią Görges (WTA 95) w ciągu 1,5 godziny gry. Mistrzyni imprezy z 2010 roku miała cztery break pointy i żadnego nie potrafiła wykorzystać. Szwajcarka przełamała Niemkę dwa razy, a przy własnym pierwszym podaniu zgarnęła 31 z 38 punktów.

W meczu dwóch grających dzięki dzikim kartom Austriaczek Lisa-Maria Moser (WTA 315) obroniła dziewięć break pointów i pokonała 6:2, 6:4 Yvonne Neuwirth (WTA 310). Pierwsza z nich w ubiegłym sezonie doszła w Bad Gastein do ćwierćfinału.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dol.