Novak Djoković pierwszym tenisistą pewnym udziału w Finałach ATP World Tour

Novak Djoković jako pierwszy tenisista zapewnił sobie udział w kończących sezon Finałach ATP World Tour, które w listopadzie odbędą się w hali O2 w Londynie.

Marcin Motyka
Mimo że za tenisistami dopiero nieco ponad połowa sezonu, Novak Djoković już może być pewnym uczestnictwa w turnieju, który corocznie wieńczy zmagania na kortach całego świata, w Finałach ATP World Tour, w których weźmie udział ośmiu najlepszych tenisistów sezonu.
27-latek z Belgradu awans przypieczętował w niedzielę, wygrywając wielkoszlemowy Wimbledon. - Czuję się świetnie, bo nie tylko wygrałem Wimbledon, ale też wróciłem na pierwsze miejsce w rankingu ATP. Podobnie było w 2011 roku, gdy po wygranej w Wimbledonie również zostałem liderem rankingu. Nie mogę się już doczekać powrotu do Londynu na Finały ATP World Tour, w których będę bronił tytułu. Bardzo lubię grać w tym turnieju, a w dwóch poprzednich sezonach uzyskałem w nim wspaniałe rezultaty - mówił Djoković, który dzięki triumfowi w The Championships wrócił na pozycję lidera rankingu ATP. Tegorocznymi wynikami Serba zachwycony jest Chris Kermode, szef ATP. - Cieszymy się, że Novak został pierwszym tenisistą, który zapewnił sobie awans do Finałów ATP World Tour. On ma wyjątkowy sezon i w pełni zasługuje na pozycję numer jeden w rankingu. Kibice w Wielkiej Brytanii i na całym świecie z pewnością będą wyczekiwać na powrót w listopadzie do Londynu tegorocznego mistrza Wimbledonu, który będzie mógł zdobyć trzeci z rzędu tytuł w Finałach ATP World Tour - powiedział Kermode.

Djoković w ósmym kolejnym sezonie wystąpi w Finałach ATP World, które w tym roku odbędą się w dniach 9-16 listopada w hali O2 w Londynie. Serb trzykrotnie wygrał tę imprezę - w 2008 roku, gdy była rozgrywana w Szanghaju, oraz w latach 2012-13.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Novak Djoković: Dziękuję Rogerowi, że pozwolił mi wygrać (wideo)

Czy do Finałów ATP World Tour Novak Djoković przystąpi jako lider rankingu ATP?