WTA Bad Gastein: Yvonne Meusburger nie obroni tytułu, Sara Errani w ćwierćfinale

Sara Errani pokonała Paulę Ormaecheę w II rundzie turnieju WTA w Bad Gastein. Odpadły triumfatorka imprezy sprzed roku Yvonne Meusburger oraz Carla Suarez.

Sara Errani (WTA 14) osiągnęła piąty w sezonie ćwierćfinał na korcie ziemnym. W Charleston (zielona mączka) dotarła do ćwierćfinału, a później w Europie zanotowała półfinał w Stuttgarcie, finał w Rzymie oraz ćwierćfinał Rolanda Garrosa. W czwartek w II rundzie turnieju w Bad Gastein pokonała 6:3, 6:0 Paulę Ormaecheę (WTA 96). Od stanu 1:3 w I secie Włoszka zdobyła 11 gemów z rzędu. W trwającym 81 minut spotkaniu Errani wykorzystała siedem z 15 break pointów.
Kolejną rywalką Errani będzie Chanelle Scheepers (WTA 80), która pokonała 4:6, 6:1, 6:2 Yvonne Meusburger (WTA 38), triumfatorkę imprezy z ubiegłego sezonu. W poprzednich siedmiu startach w Bad Gastein Austriaczka nigdy nie odpadła przed ćwierćfinałem. W czwartek dopiero po raz drugi poniosła tutaj porażkę, po tym jak I set padł jej łupem - wcześniej zdarzyło się jej to w 2010 roku, gdy w półfinale uległa 6:1, 4:6, 3:6 Timei Bacsinszky. Meusburger była górą w dwóch poprzednich meczach z Scheepers w głównym cyklu (w ubiegłym sezonie w Budapeszcie i w styczniu tego roku w Australian Open). Reprezentantka RPA osiągnęła drugi półfinał w sezonie (w Bogocie była w półfinale)

W ćwierćfinale jest Camila Giorgi (WTA 40), finalistka turnieju w Katowicach. W II rundzie Włoszka wygrała 6:0, 6:2 z Lisą-Marią Moser (WTA 315). W trwającym 62 minuty spotkaniu Włoszka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z 11 break pointów. Moser w ubiegłym sezonie doszła w Bad Gastein do ćwierćfinału.

O półfinał Giorgi zagra z kwalifikantką Shelby Rogers (WTA 147), która zwyciężyła 6:4, 6:0 Carlę Suarez (WTA 16). Amerykanka zaserwowała 11 asów oraz obroniła 10 z 11 break pointów i osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w karierze w głównym cyklu.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dol.