ATP Hamburg: Jerzy Janowicz zagra na kortach Rothenbaum, pierwszy mecz z kwalifikantem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jerzy Janowicz będzie jedynym polskim singlistą w turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu. W grze podwójnej znów razem zagrają Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy będą bronić tytułu.

Uraz, przez który Jerzy Janowicz przedwcześnie zakończył zawody w Båstad, na szczęście nie okazał się poważny. Zgodnie z planem Polak będzie mógł wziąć udział w turnieju rangi ATP World Tour 500 na kortach ziemnych w Hamburgu, w którym wystąpi po raz drugi. W swoim zeszłorocznym debiucie odpadł w III rundzie, przegrywając z Fernando Verdasco. [ad=rectangle] W tegorocznej edycji German Open Tennis Championships Janowicz nie znalazł się w gronie 16 rozstawionych tenisistów, a więc zmagania rozpocznie od I rundy. Jego inauguracyjnym rywalem będzie jeden z sześciu tenisistów, który pomyślnie przejdzie przez eliminacje.

Jeżeli najlepszy polski tenisista pokona pierwszego przeciwnika, w II rundzie trafi na rozstawionego z numerem czwartym Ołeksandra Dołgopołowa. W górnej połówce drabinki, do której trafił łodzianin, znajdują się także m.in. najwyżej rozstawiony David Ferrer, oznaczony "dziewiątką" Fernando Verdasco, rozstawiony z numerem piątym Michaił Jużny czy zeszłoroczny finalista i turniejowa "13", Federico Delbonis - ewentualny rywal Polaka w 1/8 finału.

Tytułu w Hamburgu będzie bronił Fabio Fognini, który został rozstawiony z numerem drugim i turniej rozpocznie meczem z kwalifikantem bądź z Janem-Lennardem Struffem. Na kortach Am Rothenbaum pojawią się również Carlos Berlocq, Tommy Robredo, Philipp Kohlschreiber, Gilles Simon czy Dominic Thiem.

Bardzo trudne zadania czeka obrońców tytułu w grze podwójnej, Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego, którzy po ponad miesiącu oddzielnych startów znów połączą swe siły. W I rundzie gry deblowej w Hamburgu Polacy zagrają z oznaczonymi numerem drugim, zeszłorocznymi triumfatorami Finałów ATP World Tour, Davidem Marrero i Fernando Verdasco.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: