WTA Stambuł: Karolina Woźniacka rozbiła Belindę Bencić, awans Roberty Vinci

Karolina Woźniacka w ciągu zaledwie 44 minut rozprawiła się z Belindą Bencić w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Stambule.

W niedawnym Wimbledonie Karolina Woźniacka (WTA 15) po raz pierwszy od czasu Australian Open 2013 osiągnęła IV rundę w wielkoszlemowym turnieju. W Stambule Dunka na początek udzieliła srogiej lekcji 17-letniej Belindzie Bencić (WTA 62), którą rozbiła 6:0, 6:0 w ciągu 44 minut. Była liderka rankingu zaserwowała dziewięć asów oraz zdobyła 11 z 11 punktów przy drugim podaniu rywalki. Przy swoim pierwszym serwisie straciła tylko siedem punktów. Poza tym obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie Szwajcarki. Bencić, triumfatorka Rolanda Garrosa i Wimbledonu z 2013 roku wśród juniorek, w swoich gemach serwisowych zgarnęła zaledwie dziewięć z 34 punktów. Z 79 rozegranych piłek 54 padło łupem Woźniackiej.

Dunka po raz trzeci w karierze wygrała mecz bez straty gema. Wcześniej zdarzyło się jej to w 2009 roku w New Haven z Ediną Gallovits oraz cztery lata temu w US Open z Kai-Chen Chang. Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Karin Knapp (WTA 67), która pokonała 6:2, 6:2 reprezentantkę gospodarzy Ipek Soylu (WTA 351). [ad=rectangle] Roberta Vinci (WTA 24) wygrała 6:2, 6:2 z Anną Tatiszwili (WTA 112). Włoszka w ubiegłym tygodniu w Bukareszcie osiągnęła pierwszy finał w sezonie (uległa w nim Simonie Halep). W trwającym 63 minuty spotkaniu z reprezentantką USA zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 19 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Tatiszwili popełniła siedem podwójnych błędów. O ćwierćfinał Vinci zmierzy się z Alexandrą Dulgheru (WTA 99), która pokonała 3:6, 6:0, 6:3 Katerynę Kozłową (WTA 128).

Kurumi Nara (WTA 38) wygrała 6:2, 6:0 z Johanną Kontą (WTA 89). W trwającym 82 minuty spotkaniu Japonka skorzystała z 10 podwójnych błędów rywalki oraz zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji. O ćwierćfinał zmierzy się z 18-letnią Kateriną Siniakovą (WTA 130), która zwyciężyła 6:2, 6:4 Julię Glushko (WTA 103). Dla Czeszki, triumfatorki turnieju ITF w podopolskiej Zawadzie z ubiegłego sezonu, to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu.

Karolína Plíšková (WTA 47) pokonała 6:4, 3:6, 6:0 Caglę Buyukakcay (WTA 153). W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu Czeszka zaserwowała sześć asów oraz zdobyła 33 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej przeciwniczką będzie Shahar Peer (WTA 97), która wygrała 1:6, 6:1, 6:4 z Elizawietą Kuliczkową (WTA 207), podwójną mistrzynią juniorskiego Australian Open 2014 (w singlu i deblu).

Odpadła Magdalena Rybarikova (WTA 37), która przegrała 6:3, 3:6, 4:6 z Aną Konjuh (WTA 139). 16-letnia Chorwatka w niedawnym Wimbledonie jako kwalifikantka doszła do III rundy. W trwającym jedną godzinę i 51 minut meczu ze Słowaczką zgarnęła 35 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Konjuh to triumfatorka juniorskiego Australian Open 2013 (w singlu i deblu) oraz US Open 2013 w singlu. Mistrzyni Roland Garros 2010 Francesca Schiavone (WTA 75) wygrała 6:2, 6:3 z Jovaną Jaksić (WTA 123).

Rywalkami Pauli Kani i Oksany Kałasznikowej w ćwierćfinale gry podwójnej będą rozstawione z numerem trzecim Julia Bejgelzimer i Olga Sawczuk. We wtorek Ukrainki pokonały 6:0, 6:2 Ralucę Olaru i Shahar Peer.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 15 lipca

I runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 1/WC) - Belinda Bencić (Szwajcaria) 6:0, 6:0 Roberta Vinci (Włochy, 2) - Anna Tatiszwili (USA) 6:2, 6:2 Kurumi Nara (Japonia, 6) - Johanna Konta (Wielka Brytania, Q) 6:2, 6:0 Karolína Plíšková (Czechy, 8) - Çağla Büyükakçay (Turcja, WC) 6:4, 3:6, 6:0 Ana Konjuh (Chorwacja, Q) - Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 5) 3:6, 6:3, 6:4 Francesca Schiavone (Włochy) - Jovana Jakšić (Serbia) 6:2, 6:3 Stefanie Vögele (Szwajcaria) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:4, 7:5 Misaki Doi (Japonia) - Monica Niculescu (Rumunia) 5:3 i krecz Karin Knapp (Włochy) - İpek Soylu (Turcja, WC) 6:2, 6:2 Kristina Mladenović (Francja) - Patricia Mayr-Achleitner (Austria) 6:4, 6:2 Shahar Peer (Izrael) - Elizawieta Kuliczkowa (Rosja, Q) 1:6, 6:1, 6:4 Alexandra Dulgheru (Rumunia, Q) - Kateryna Kozłowa (Ukraina, Q) 3:6, 6:0, 6:3 Kateřina Siniaková (Czechy, Q) - Julia Glushko (Izrael) 6:2, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!