WTA Bastad: Anett Kontaveit pożegnała Alize Cornet, porażka Polony Hercog

Alize Cornet przegrała z Anett Kontaveit w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bastad.

Alize Cornet (WTA 21) krótko była największą gwiazdą szwedzkiej imprezy, z której wcześniej wycofała się Serena Williams. Grająca dzięki dzikiej karcie Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 4:2 w I secie i już w I rundzie przegrała 6:7(3), 3:6 z kwalifikantką Anett Kontaveit (WTA 161). 18-letnia Estonka odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w głównym cyklu. W trwającym 99 minut spotkaniu Cornet popełniła 13 podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 35 punktów przy swoim drugim podaniu.
Z turniejem pożegnała się również rozstawiona z numerem czwartym Jarosława Szwiedowa (WTA 52), która uległa 5:7, 3:6 Laurze Siegemund (WTA 201). Kazaszce na niewiele zdała się pogoń w I secie, bo po tym jak z 1:5 wyrównała na 5:5, do końca meczu zdobyła jeszcze tylko trzy gemy. Niemiecka kwalifikantka zgarnęła 16 z 19 punktów przy drugim podaniu rywalki i, podobnie jak Kontaveit, wygrała pierwszy mecz w głównym cyklu. Jest to zarazem jej 300. zwycięstwo w zawodowej karierze. Inna kwalifikantka Richel Hogenkamp (WTA 152) wygrała 6:3, 6:1 z turniejową piątką Anną Schmiedlovą (WTA 68). O wyrównanie najlepszego wyniku w WTA Tour (rok temu właśnie w Båstad doszła do ćwierćfinału) Hogenkamp spotka się z Kaią Kanepi (WTA 54). Estonka we wtorek pokonała 6:2, 4:6, 7:5 dwukrotną finalistkę imprezy Johannę Larsson (WTA 78), wracając ze stanu 2:5 w III secie. Aleksandra Panowa (WTA 137) wygrała 6:2, 7:5 z Alexandrą Cadantu (WTA 125). Rosjanka skorzystała z ośmiu podwójnych błędów rywalki oraz zdobyła 14 z 20 punktów przy drugim podaniu Rumunki.

Dinah Pfizenmaier (WTA 134) pokonała 7:5, 7:6(5) Polonę Hercog (WTA 58). Niemka popełniła dziewięć podwójnych błędów i cztery razy oddała podanie, ale sama wykorzystała pięć z 11 break pointów. O jeden punkt więcej zdobyła Słowenka, ale pożegnała się z turniejem. Dla Hercog to pierwsza porażka w Båstad. Jest ona triumfatorką tej imprezy z 2011 i 2012 roku.

Collector Swedish Open, Båstad (Szwecja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 15 lipca

I runda gry pojedynczej:

Anett Kontaveit (Estonia, Q) - Alizé Cornet (Francja, 1) 7:6(3), 6:3
Laura Siegemund (Niemcy, Q) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan, 4) 7:5, 6:3
Richel Hogenkamp (Holandia, Q) - Anna Schmiedlova (Słowacja, 5) 6:3, 6:1
Dinah Pfizenmaier (Niemcy) - Polona Hercog (Słowenia, 8) 7:5, 7:6(5)
Kaia Kanepi (Estonia) - Johanna Larsson (Szwecja) 6:2, 4:6, 7:5
Aleksandra Panowa (Rosja) - Alexandra Cadanțu (Rumunia) 6:2, 7:5
Julia Putincewa (Kazachstan, Q) - Teliana Pereira (Brazylia) 3:1 i krecz

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)