WTA Baku: Schiavone z rewanżem na Mladenović za Stambuł, Switolina w półfinale

Francesca Schiavone pokonała Kristinę Mladenović i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Baku.

Francesca Schiavone (WTA 75) i Kristina Mladenović (WTA 81) zmierzyły się w ćwierćfinale drugiego kolejnego turnieju. Przed tygodniem w Stambule w trzech setach lepsza była Francuzka. W Baku Włoszka wygrała 6:3, 4:6, 6:0 i osiągnęła pierwszy półfinał od września 2013 roku (Seul). W trwającym dwie godziny i 13 minut spotkaniu mistrzyni Roland Garros 2010 zaserwowała sześć asów oraz zdobyła 30 z 39 punktów przy drugim podaniu rywalki. Cztery razy oddała serwis, ale sama wykorzystała siedem z 18 break pointów.
O finał Schiavone zagra z triumfatorką imprezy z ubiegłego sezonu Eliną Switoliną (WTA 37). Ukrainka w piątek pokonała 6:4, 6:4 Pauline Parmentier (WTA 95) po 87 minutach gry. 19-latka z Charkowa obroniła siedem z 10 break pointów i awansowała do drugiego półfinału w sezonie (po Norymberdze). Dla Parmentier był to pierwszy ćwierćfinał od października 2012 roku (Osaka). Mistrzyni turnieju z 2012 roku Bojana Jovanovski (WTA 40) zakończyła marsz kwalifikantki Misy Eguchi (WTA 183). Serbka wygrała 4:6, 7:5, 6:3, wracając ze stanu 4:6, 2:4. W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu zawodniczka z Belgradu siedem razy dała się przełamać, ale sama wykorzystała osiem z 16 break pointów. W sumie zdobyła o sześć punktów więcej (97-91). Dla Eguchi był to pierwszy w karierze występ w głównym cyklu. W drodze do ćwierćfinału Japonka wyeliminowała Magdalenę Rybarikovą i Urszulę Radwańską.

Kolejną rywalką Jovanovski będzie Stefanie Voegele (WTA 72), która pokonała 6:2, 2:6, 6:4 Shahar Peer (WTA 90), finalistkę turnieju w Baku z ubiegłego sezonu. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut spotkaniu Szwajcarka zaserwowała cztery asy oraz wykorzystała osiem z 14 break pointów. Zdobyła o sześć punktów mniej od rywalki (84-90), ale awansowała do pierwszego półfinału od października 2013 roku (Luksemburg). W poprzedniej rundzie Vögele wyeliminowała rozstawioną z numerem pierwszym Soranę Cirsteę.