WTA Baku: Elina Switolina znów w finale, o tytuł zagra z Bojaną Jovanovski

Elina Switolina pokonała Francescę Schiavone i awansowała do finału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Baku.

Elina Switolina (WTA 37) po raz drugi z rzędu zagra w finale turnieju w Baku. W ubiegłym sezonie Ukrainka wywalczyła tutaj tytuł po zwycięstwie nad Shahar Peer. W sobotę w półfinale pokonała 3:6, 6:1, 6:4 Francescę Schiavone (WTA 75). W trwającym jedną godzinę i 57 minut spotkaniu 19-latka z Charkowa obroniła osiem z 11 break pointów, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie rywalki. Dla włoskiej mistrzyni Roland Garros 2010 był to pierwszy półfinał od września 2013 roku (Seul).
Bojana Jovanovski (WTA 40) wróciła z 1:4 w III secie i pokonała 6:2, 2:6, 6:4 Stefanie Voegele (WTA 72). W ten sposób, podobnie jak Switolina, po raz drugi zagra w finale turnieju w Baku. Dwa lata temu sięgnęła ona tutaj po tytuł po zwycięstwie nad Julią Cohen. W trwającym jedną godzinę i 46 minut meczu Serbka zdobyła 20 z 31 punktów przy podaniu Szwajcarki oraz wykorzystała pięć z 11 break pointów. 22-latka z Belgradu zaserwowała pięć asów oraz zdobyła łącznie o trzy punkty więcej od rywalki (79-76). Dla Vögele był to pierwszy półfinał od października 2013 roku (Luksemburg). Switolina i Jovanovski zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. Dla Ukrainki będzie to szansa na drugi tytuł w głównym cyklu (w swoim dorobku ma jeszcze wygrany wygrany turniej WTA 125, czyli Challenger WTA, w Pune w 2012 roku). Poza tym nie grała ona w finale żadnego innego turnieju. Serbka również do tej pory nie przegrała żadnego finału. Poza Baku, święciła jeszcze triumf w Taszkencie w ubiegłym sezonie. Zawodniczka z Belgradu również ma w w swojej kolekcji jeden tytuł rangi WTA 125. (Ningbo 2013). Bilans dotychczasowych meczów Jovanovski w Baku to 10-1, a Switoliny 9-1.