Cykl ITF: Nieudany powrót Urszuli Radwańskiej do Vancouver

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Urszula Radwańska nie wykorzystała prowadzenia 7:6, 4:2 i przegrała z notowaną na 357. miejscu w świecie Amerykanką w I rundzie dużych zawodów ITF rozgrywanych w Vancouver.

W 2008 roku Urszula Radwańska wygrała zawody Odlum Brown Vancouver Open, ale wówczas miały one pulę nagród o połowę niższą niż obecnie. Trzy lata później krakowianka powróciła na zachodnie wybrzeże Kanady, lecz zakończyła zmagania na ćwierćfinale. Tym razem młodsza z sióstr Radwańskich została w Vancouver rozstawiona z czwartym numerem, a we wtorek zmierzyła się w I rundzie z Asią Muhammad, która po trzysetowym boju zwyciężyła ostatecznie 6:7(3), 6:4, 6:3.

W premierowej odsłonie Polka była przy stanie 5:3 o dwie piłki od seta, lecz Amerykanka zdołała wyrównać i dopiero w tie breaku nasza reprezentantka udowodniła swoją wyższość. Z kolei w drugiej partii Ula Radwańska prowadziła już 4:2, ale przegrała cztery kolejne gemy. W decydującym secie Amerykanka zapisała na swoje konto trzy gemy z rzędu od stanu po 3, dzięki czemu powalczy w czwartek o ćwierćfinał z Julią Putincewą. [ad=rectangle] Do Vancouver poleciała również Justyna Jegiołka, która jednak odpadła już w II rundzie eliminacji. Leśniczanka pozostaje jeszcze w turnieju debla, w którym partneruje jej Japonka Chiaki Okadaue. Ich pierwszymi przeciwniczkami będą w środę Brazylijka Laura Pigossi oraz Meksykanka Marcela Zacarias, która zwyciężyła Polkę w kwalifikacjach.

Pozostałe biało-czerwone zdecydowały się walczyć o rankingowe punkty w Europie. W fińskim Savitaipale odpadła w I rundzie Paulina Czarnik. We włoskim Rovereto w środę przystąpi do rywalizacji Natalia Siedliska, której ponownie będzie w deblu partnerować Niemka Luisa Marie Huber. Natomiast w słowackich Michalovcach o drugi w karierze punkt do rankingu WTA (pierwszy uzyskała odpadając w I rundzie eliminacji do turnieju BNP Paribas Katowice Open 2014) powalczy Marta Kowalska.

Choć w Gliwicach rozgrywane są w tym tygodniu mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym, sporo naszych panów zdecydowało się walczyć o punkty na zawodowych kortach. Do dalekiej Gruzji poleciało w sumie czterech naszych reprezentantów, z których Arkadiusz Kocyła i Bartosz Wojnar zameldowali się wtorek w II rundzie. O miejsce w 1/8 finału powalczy w środę Paweł Ciaś, natomiast Bogdan Dzudzewicz nie miał szczęścia w eliminacjach.

Druga duża grupa Polaków udała się do Wilna, gdzie do II rundy pewnie awansowali Michał Dembek, Dariusz Lipka oraz Piotr Łomacki. 16-letni Dembek zakwalifikował się do głównej drabinki singla z eliminacji, w których zwyciężył m.in. Mateusza Terczyńskiego. Obaj wspólnie wystąpili za to w turnieju debla i odpadli po pierwszym spotkaniu. W ćwierćfinale zameldowali się natomiast Łomacki i partnerujący mu Karol Drzewiecki.

Marcin Gawron zdecydował się na wyjazd do Niemiec, gdzie we wtorek pewnie zwyciężył w pierwszym spotkaniu i w środę powalczy o ćwierćfinał z Kevinem Kaczynskim. Nowosądeczanin startuje również w deblu, wspólnie z Włochem Simone Vagnozzim, z którym tworzy najwyżej rozstawioną parę zawodów.

W amerykańskiej miejscowości Decatur o główną drabinkę starał się z kolei Jakub Dybała, lecz odpadł ostatecznie w II rundzie kwalifikacji.

poniedziałek-wtorek, 28-29 lipca wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Vancouver (Kanada), 100 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Asia Muhammad (USA, WC) - Urszula Radwańska (Polska, 4) 6:7(3), 6:4, 6:3

I runda gry podwójnej:

Justyna Jegiołka (Polska) / Chiaki Okadaue (Japonia) - Laura Pigossi (Brazylia) / Marcela Zacarias (Meksyk) *środa

Savitaipale (Finlandia), 10 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Waleria Urżumowa (Rosja, Q) - Paulina Czarnik (Polska, Q) 6:2, 6:4

Rovereto (Włochy), 10 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Natalia Siedliska (Polska, 5) - Marine Sorg (Francja, Q) *środa

ćwierćfinał gry podwójnej:

Natalia Siedliska (Polska, 1) / Luisa Marie Huber (Niemcy, 1) - Verena Hofer (Włochy) / Jasmin Ladurner (Włochy) *środa

I runda gry podwójnej:

Natalia Siedliska (Polska, 1) / Luisa Marie Huber (Niemcy, 1) wolny los

Michalovce (Słowacja), 10 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Marta Kowalska (Polska, Q) - Maria Marfutina (Rosja, 4) *środa

MĘŻCZYŹNI

Telawi (Gruzja), 10 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Arkadiusz Kocyła (Polska, 8) - Waris Jagudin (Rosja, Q) 6:1, 6:3 Bartosz Wojnar (Polska) - Can Öztüzün (Turcja) 2:6, 6:2, 6:2 Paweł Ciaś (Polska) - Arszak Ghazarian (Armenia, Q) *środa

I runda gry podwójnej:

Paweł Ciaś (Polska, 3) / Arkadiusz Kocyła (Polska, 3) - Florent Diep (Francja) / Daniił Miedwiediew (Rosja) *środa

Bogdan Dzudzewicz (Polska) / Bartosz Wojnar (Polska) - Dmytro Badanow (Ukraina) / Jegor Jacyk (Białoruś) *środa

Wetzlar (Niemcy), 10 tys. dolarów, kort ziemny

II runda gry pojedynczej:

Marcin Gawron (Polska, 8) - Kevin Kaczynski (Niemcy) *środa

I runda gry pojedynczej:

Marcin Gawron (Polska, 8) - David Pel (Holandia) 6:4, 6:1

ćwierćfinał gry podwójnej:

Marcin Gawron (Polska, 1) / Simone Vagnozzi (Włochy, 1) - Karim Chawich (Szwajcaria) / Killian Davanzo (Szwajcaria) *środa

I runda gry podwójnej:

Marcin Gawron (Polska, 1) / Simone Vagnozzi (Włochy, 1) wolny los

Wilno (Litwa), 10 tys. dolarów, kort ziemny

II runda gry pojedynczej:

Michał Dembek (Polska, Q) - Peter Kobelt (USA, 4) *środa Dariusz Lipka (Polska) - Jerome Inzerillo (Francja, 5) *środa Piotr Łomacki (Polska) - Daniel Glancy (Irlandia, 7) *środa

I runda gry pojedynczej:

Piotr Łomacki (Polska) - Giorgio Ricca (Włochy, Q) 6:3, 6:4 Michał Dembek (Polska, Q) - Augustas Radžiukynas (Litwa, Q) 6:2, 6:2 Dariusz Lipka (Polska) - Andrew Corbitt (Australia) 6:2, 6:1

ćwierćfinał gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Piotr Łomacki (Polska) - Marc Garcia-Roman (Hiszpania, 4) / Ryota Kishi (Japonia, 4) *środa

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Piotr Łomacki (Polska) - Anton Dubrow (Białoruś) / Andriej Nowikow (Białoruś) 6:3, 6:2

Dovydas Šakinis (Litwa) / Julius Tverijonas (Litwa) - Michał Dembek (Polska) / Mateusz Terczyński (Polska) 6:3, 6:2

Źródło artykułu: