ITF Poznań: Panfil lepszy od Gawrona, Kapaś i Koniusz w finale gry podwójnej

Pięciu reprezentantów Polski powalczy w piątek o miejsce w półfinale turnieju Talex Open 2014. W czwartek swój mecz II rundy wygrał Grzegorz Panfil, który okazał się lepszy od Marcina Gawrona.

Rafał Smoliński
Grzegorz Panfil i Marcin Gawron zmierzyli się w środę po raz 10. na zawodowych kortach, ale tym razem zabrzanin zwyciężył 6:3, 7:5. Leworęczny reprezentant Górnika Bytom wyrównał tym samym bilans bezpośrednich pojedynków z nowosądeczaninem na 5-5. W piątek rywalem Panfila będzie niemiecki kwalifikant, Viktor Kostin, który w wieczornym boju z Maciejem Smołą przegrywał w trzecim secie już 3:5, lecz zdołał ostatecznie wygrać 6:3, 3:6, 7:6(2).
Zacięty pojedynek z rozstawionym z numerem drugim Adrianem Sikorą stoczył Mateusz Kowalczyk. Polski tenisista, który wcześniej udanie przeszedł przez eliminacje, przegrał premierowego seta 1:6, ale w drugim pewnie zwyciężył 6:3. Losy meczu rozstrzygnęły się w tie breaku, w którym górą był jednak Słowak. Sikora, mistrz Bytomia z 2012 roku, o miejsce w półfinale turnieju Talex Open powalczy z Michalem Schmidem. Czech awansował do ćwierćfinału kosztem Adama Chadaja, który skreczował przy stanie 6:2, 5:2 dla rywala.

W czwartek wyłonieni również zostali pierwsi finaliści turnieju debla. Andriej Kapaś i Błażej Koniusz zwyciężyli po mistrzowskim tie breaku Gawrona i Panfila 5:7, 6:3, 10-3. Swoich ostatnich przeciwników biało-czerwoni poznają w piątek, kiedy to rozegrany zostanie drugi półfinał.

Talex Open, Poznań (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 22 sierpnia

Adrian Sikora (Słowacja, 2) - Michal Schmid (Czechy, 6)
Grzegorz Panfil (Polska, 5) - Viktor Kostin (Niemcy, Q)
Piotr Gadomski (Polska, 7) - Piotr Łomacki (Polska)
Hubert Hurkacz (Polska, WC) - Błażej Koniusz (Polska)

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 21 sierpnia

Adrian Sikora (Słowacja, 2) - Mateusz Kowalczyk (Polska, Q) 6:1, 3:6, 7:6(4)
Grzegorz Panfil (Polska, 5) - Marcin Gawron (Polska) 6:3, 7:5
Michal Schmid (Czechy, 6) - Adam Chadaj (Polska) 6:2, 5:2 i krecz
Viktor Kostin (Niemcy, Q) - Maciej Smoła (Polska, WC) 6:3, 3:6, 7:6(2)

GRA PODWÓJNA

półfinał gry podwójnej:

Roman Jebavý (Czechy, 2) / Adrian Sikora (Słowacja, 2) - Marcus Mansson (Szwecja) / Daniel Windahl (Szwecja)

Andriej Kapaś (Polska, 1) / Błażej Koniusz (Polska, 1) - Marcin Gawron (Polska, 4) / Grzegorz Panfil (Polska, 4) 5:7, 6:3, 10-3