US Open: Deblowa porażka Pauli Kani, Fyrstenberg i Matkowski znają kolejnych rywali

Paula Kania i Janette Husarova na II rundzie gry podwójnej zakończyły zmagania w tegorocznym US Open. W sobotę swoich kolejnych rywali poznali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Rafał Smoliński
W sobotnim pojedynku II rundy debla pań Paula Kania i Janette Husárová przegrały po zaledwie 61 minutach z Lucie Hradecką i Michaellą Krajicek 3:6, 2:6. Rozstawiona z numerem 11. czesko-holenderska para posłała osiem asów oraz wykorzystała połowę z 12 wypracowanych break pointów. Sosnowiczanka i jej słowacka partnerka odpowiedziały tylko dwoma przełamaniami, a w sumie zdobyły tylko 41 ze 103 wszystkich rozegranych punktów.
Swoich rywali w pojedynku o ćwierćfinał gry podwójnej US Open 2014 poznali w sobotę Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polscy debliści spotkają się z oznaczonymi czwartym numerem Ivanem Dodigiem i Marcelo Melo. Chorwat i Brazylijczyk w meczu II rundy pokonali Serba Dusana Lajovicia i Portugalczyka João Sousę 7:6(1), 7:5.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w deblu kobiet 2,273 mln dolarów
sobota, 30 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Lucie Hradecká (Czechy, 11) / Michaëlla Krajicek (Holandia, 11) - Janette Husárová (Słowacja) / Paula Kania (Polska) 6:3, 6:2

Czy Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansują do ćwierćfinału debla?